Riaditeľ banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnice Ján Nosko sa v novembrových komunálnych voľbách bude uchádzať o primátorské kreslo.

mudr-jan-noskoPodrobnosti svojej kandidatúry má Nosko predstaviť v utorok na tlačovej konferencii v hoteli Lux. Jeho možná kandidatúra sa pred časom v kuloároch spájala najmä so stranou Smer-SD, miestne štruktúry už ale dávnejšie avizovali, že podporia kandidatúru prednostky okresného úradu, mestskej i krajskej poslankyne Ľubice Laššákovej. Ako oficiálna kandidátka však dosiaľ predstavená nebola.

Lekár, kardiológ, Ján Nosko je od roku 2008 riaditeľom banskobystrickej Detskej fakultnej nemocnice. O verejnú funkciu sa naposledy, neúspešne, uchádzal v roku 2009. Ako kandidát Európskej demokratickej strany na poslanca Zastupiteľstva BBSK získal 890 hlasov, a to napriek tomu, že sa ešte pred voľbami kandidatúry vzdal.

Kandidatúru na najvyšší post v meste avizovali dosiaľ nezávislí kandidáti – súčasný primátor Peter Gogola a advokát Peter Múkera. Kandidátom KDH bude Peter Lačný a o primátorské kreslo sa zrejme bude uchádzať aj Jozef Sásik za SĽS. Očakáva sa, že svojho kandidáta predstaví aj strana Sieť. Komunálne voľby sa uskutočnia 15. novembra.