Quantcast

Námestie SNP v Banskej Bystrici sa opäť môže tešiť na ďalšiu vínnu akciu. Nultý ročník Svätokatarínskej ochutnávky je naplánovaný na poslednú novembrovú sobotu.

Svoje vína tento rok odprezentujú poprední výrobcovia vína, ktorí sa pravidelne zúčastňujú bystrickej Vínšpacírky. Za organizáciou Svätokatarínskej ochutnávky stojí opäť Cech hostinských, ktorý bol pri zrode tejto myšlienky. „Vínšpacírka je v našom regióne jedinečným podujatím a teší sa obrovskému záujmu. Rozhodli sme sa preto urobiť akciu aj v novembri zameranú najmä na mladé vína. Akcia bude situovaná vo vestibuloch jednotlivých historických domov na bystrickom Námestí SNP,“ hovorí Andrej Patráš, predseda Cechu hostinských v Banskej Bystrici. Návštevníci Svätokatarínskej ochutnávky budú môcť ochutnať vína od známych slovenských vinárstiev, ako napríklad Repa Winery, Blaho, Limbavin, Zsigmond, Uhnák, Muráni, Víno Klimko, Purus či od najstaršej vínnej pivnice v Pukanci.


Svätokatarínska ochutnávka v Banskej Bystrici otvorí svoje brány 25. novembra o 14.00 h popoludní a potrvá až do 20.00 h. Návštevníci si v jednotlivých prevádzkach zapožičajú degustačný pohár (za vratnú zálohu 3€) a ochutnávajú vína od jednotlivých vinárov, ktorí majú vlastné vína a vlastné cenníky.