Novorodenci vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici si budú oddnes užívať jazdu na najnovšom Hyundai ix1. Spoločnosť Hyundai sa v rámci svojej orientácie na rodinu rozhodla pokračovať v úspešnom dobročinnom projekte a ďalšie 4 špeciálne dizajnované novorodenecké vozíky s logom Hyundai venovala oddeleniu neonatológie a JIRS vo FNsP F. D. Roosevelta. Využívať ich budú na bezpečný a  jednoduchší prevoz bábätiek na vyšetrenia a k mamičkám. Pre nemocničný personál, ale aj mamičky predstavujú vítanú pomoc. 

Hyundai ix1Úlohu kmotričky projektu tentoraz prevzala populárna televízna moderátorka Jarmila Lajčáková Hargašová. Po pokrstení vozíkov detskými cumlíkmi s láskou vypravila malých jazdcov na ich prvú cestu do života. Bábätkám dala tiež symbolické vodičské preukazy a mamičkám, nemocničnému  personálu, ako aj  všetkým, čo nezabúdajú ani na tých najmenších, adresovala veľa srdečných blahoželaní a pozdravov.

„Narodenie každého dieťatka je obrovský zázrak. Snaha pomáhať bábätkám, rodičom, zdravotníckemu personálu si zaslúži obdiv. Verím, že pobyt v nemocnici dieťatkám spríjemnia aj nové vozíky. Želám všetkým novorodeniatkam, aby im prvé jazdy vo vozíkoch priniesli nielen bezpečie a pohodlie, ale aj šťastie,“ povedala Jarmila Lajčáková Hargašová.

„Myšlienka distribúcie vozíkov pre novorodenecké oddelenia je nesporne veľkolepá. Je úžasné, že niekto myslí aj na našich najmenších pacientov a svojou snahou prispieva ku komfortnejšej, ale hlavne bezpečnejšej prvej jazde na ceste životom. Veľmi  nás teší, že aj novorodenci vo FNsP F. D. Roosevelta budú mať svoj vlastný vozový park značky Hyundai a budú sa môcť  pohodlne a bezpečne prepravovať sofistikovanými dopravnými prostriedkami,” povedala Jana Nikolinyová, primárka oddelenia neonatológie a JIRS.

„Zvyšovanie kvality zdravotnej starostlivosti v perinatologickickom centre patrí dlhodobo k našim prioritám. Vďaka vysoko špecializovanému zdravotníckemu personálu dosahujeme v starostlivosti o tých najzraniteľnejších, teda predčasne narodených a kriticky chorých novorodencov, a v ich liečbe veľmi dobré výsledky. Nové postieľky budú pre oddelenie prínosom, pretože uľahčia personálu prepravu novorodencov a samotným bábätkám zaručia pohodlie a bezpečnosť,“ skonštatovala Miriam Lapuníková, riaditeľka FNsP F. D. Roosevelta.

FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica je jedným z najvýznamnejších zdravotníckych zariadení na Slovensku, kde pôsobí množstvo špičkových odborníkov a špecialistov. Poskytuje  zdravotnú starostlivosť nielen obyvateľom Banskobystrického samosprávneho kraja, ale niektoré špecializované výkony vzhľadom na ich špecifickosť poskytujú pacientom celého Slovenska. Medzi tie najvýznamnejšie patria transplantačný program  a liečba ochorení pečene či roboticky asistovaná chirurgia. K špecializovaným pracoviskám patria aj II. Gynekologicko-pôrodnícka klinika SZU a oddelenie neonatológie a JIRS, ktoré spolu tvoria jedno zo šiestich perinatologických centier v SR. Banskobystrická nemocnica ročne hospitalizuje na vyše 900 lôžkach viac ako 30-tisíc pacientov a uskutoční takmer 500-tisíc ambulantných vyšetrení.

Martin Saitz, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia uviedol: „Nový model Hyundai ix1, ktorý založil kategóriu vozidiel CFV (Compact Family Vehicle), sme prvýkrát predstavili vlani na Slovensku a sme radi, že sa z toho stáva pekná tradícia. Rodina je pre nás prioritou číslo jeden, preto je úplne samozrejmé, že myslíme aj na tých najmenších a že našu aktivitu pre nich chceme naďalej rozvíjať. Už čoskoro predstavíme náš Hyundai ix1 aj v ďalších slovenských mestách. Želám všetkým bábätkám úspešný štart do života a ich rodičom veľa krásnych chvíľ a rodinnú pohodu,“ a dodal, „Zároveň by som chcel poďakovať všetkým lekárom a sestričkám, ktorí sa o novorodencov a o ich mamičky tak príkladne starajú.“