Priaznivci organovej hudby si aj v povianočnom období prídu na svoje. V Radvani a v neďalekej Sielnici sa už v prvých dňoch nového roka 2015 rozozvučia tóny organa.

Tradičný novoročný koncert v Radvani

organV prvý deň nového roka 2015 vás o 19.00 h organizátori pozývajú na tradičný Novoročný koncert do kostola Narodenia Panny Márie v Radvani na Hôrke. V starobylom kostole z 13. storočia zaznie organový koncert pozostávajúci z diel staršej i súčasnej organovej hudby. Návštevníci sa môžu tešiť na diela Segera, Francka, Güttlera, Mendelsohna, Peaca a ďalších. Matúš Kucbel na organe uvedie aj dielo súčasného slovenského organistu, skladateľa a svojho pedagóga Stanislava Šurina. Na trúbke bude hrať Jozef Karvaš.

Novoročný organový koncert na novom organe v Sielnici

V decembri tohto končiaceho sa roka 2014 banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec požehnal novopostavený organ v chráme Ducha Svätého v Sielnici. Organ pochádza z dielne bratov Muškovcov zo Žiliny. Ide o dvojmanuálový organ francúzskeho typu, ktorý má 30 registrov a 2066 píšťal. Organ je určený nielen k liturgickému použitiu, ale aj k príležitostným koncertom. Rímskokatolícka cirkev – Farnosť Sielnica pozýva na v poradí na druhý organový koncert na novom nástroji. Štvrtého januára 2015 o 15.00 h sa so svojím repertoárom predstaví Pavol Valášek, študent organovej hudby u Doc. Imricha Szabó na VŠMU v Bratislave. Program ponúka skladby francúzskych velikánov 19. a 20. storočia, ako aj diela českého skladateľa Petra Ebena.