Banskobystrická hudobná scéna prichádza opäť s niekoľkými novinkami. Psychedélia PEACOCK BALL prináša úplne prvé ,,LIVE,, CD s názvom LOUD and RAW, kapela Christmas a raper Proces prinášajú nové videoklipy.

Banskobystrická psychedélia PEACOCK BALL s novým live CD

peacock ball loud and rawLOUD and RAW (hlučný a surový) je album, ktorý predstavuje 41 minút našlapanej rock ´n´ roll-psychedelic tvorby v 5 skladbách. ,,Skladby sú dlhé, špinavé, značne improvizované, prepráskané gitarovými sólami a hammondovými riffmi a miestami hraničiace s kakofóniou, navyše výsostne INŠTRUMENTÁLNE! Aj preto je album ako aj celá naša tvorba určená skupine poslucháčov, ktorým robí radosť tak, ako robí radosť nám tvoriť a hrať pre nich,“ priblížil charakter albumu Peter Komora.

CDčká budú prístupné na každom koncerte kapely resp. dodané na požiadanie cez kapelný mail – peacockball@gmail.com alebo funpage kapely a samozrejme za symbolickú cenu.

Aktuálne vystúpenia, novinky a všetko podstatné o kapele nájdete na internetových stránkach kapely: www.bandzone.cz/peacockball , www.facebook.com/peacockball.

Klip, ktorý vás určite dojme – fotky slávnych osobností so šlabikárom

christmas klip2V nedeľu 10. augusta skupina Christmas po dvoch rokoch vydala nový videoklip k svojmu najnovšiemu singlu „Starý dobrý priateľu“, ktorý je duetom dvoch priateľov spomínajúcich na detstvo. Napriek tragickej smrti jedného z nich v závere skladby, má „Starý dobrý priateľu“ silne pozitívny a dojemný náboj. Nakoniec, kto by so skladbou nerád nostalgicky zaspomínal na svoje prvé fajčenie, robenie zloby v susedstve či prvé pokusy o získanie pozornosti opačného pohlavia?

Vo spomínanom videoklipe, ktorý možno považovať za výnimočne viac kreatívny ako nákladný, vytvárajú na stene obidvaja speváci akési tablo z detských fotiek najbližších. Medzi nimi možno vidieť aj gitaristu Slobodnej Európy, Svetozára Korbeľa, či speváka Igora Belaja a gitaristu Romana Birkuša z The Paranoid. Okrem množstva fanúšikov práve oni kladne zareagovali na výzvy skupiny na ich facebook-ových stránkach.

Proces prináša nový videoklip v spolupráci s raperom Zverinom

Skladba zvierací inštinkt pochádza z dlho pripravovaného albumu Evocatio. O hudbu sa postaral Special Beatz a video robil Matúš Mikuláši a.k.a Maniac.  ako v skladbe tak aj v klipe hosťoval známy slovenský raper Zverina.

Do vody s Mukatadom a Marekom Majeským

Janka Kozakova a Marek Majesky2Je to len niekoľko dní, čo banskobystrická kapela Mukatado natáčala svoj nový videoklip a už dnes si fanúšikovia môžu pozrieť ukážku, ako bude klip vyzerať. V novom videoklipe k skladbe Do vody účinkuje aj charizmatický herec Marek Majeský. Pesnička s výnimočnou atmosférou si našla množstvo fanúšikov, a aj preto sa kapela rozhodla natočiť k nej videoklip.

„K pesničke Do vody dostávam od fanúšikov krásne maily a správy na sociálnej sieti. Je to úžasná spätná väzba a znak toho, že asi tá skladba naozaj zaujala. Preto sme si povedali, že skladba Do vody si zaslúži aj videoklip,“ hovorí speváčka Mukatada Janka Kozáková.

Kapela do klipu oslovila aj známeho herca Mareka Majeského, ktorý si natáčanie pochvaľoval.

„Dovolím si povedať, že nielen pre mňa ale pre všetkých zúčastnených bolo nakrúcanie milým letným stretnutím v prostredí nádherného parku,“ povedal Marek Majeský„Ponuku som sa rozhodol prijať z veľmi jednoduchého dôvodu, pesnička sa mi páčila a stretnutie s tvorcami bolo pre mňa príjemným zážitkom.“