Cinemax Banská Bystrica pridáva aj v závere augusta do svojho programu ďalšie filmové novinky. Pozrieť si ich môžete aj zdarma, ak vyhráte dve vstupenky v našej tradičnej súťaži.

Vo štvrtok 24. augusta sa v bystrickom multikine predstavia v premiére štyri nové filmy. Naši západní susedia vyprodukovali triler #annaismissing, ktorý rozpovie príbeh o influencerke známej svojím provokatívnym obsahom. Najmladší diváci sa môžu tešiť na animovaného Bociana Riška 2. Medzi novinkami nájdeme aj ukrajinský historický film Dovbuš. Do Cinemaxu bude lákať i akčný krimi triler Vražedná jazda s Liamom Neesonom v hlavnej úlohe. Cez víkend si v dvoch termínoch môžeme vychutnať Artmax koncert André Rieu 2023 Maastricht Koncert: Love is All Around.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

#ANNAISMISSING

Anna, influencerka známa svojím provokatívnym obsahom, sa na sieťach tajomne odmlčí. Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Sled ďalších udalostí zmení život ako Nine tak jej rodine. Thriller #annaismissing je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead oceneného International Emmy Award 2020.

BOCIAN RIŠKO 2

Malý vrabčiak Riško stále žije so svojou rodinkou bocianov, ktorá ho vychovala. Tak ako každý rok sa chystajú prezimovať pri Veľkom jazere v severnej Afrike, a Riško sa teší, že tento rok po prvýkrát povedie celý bocianí kŕdeľ práve on. Lenže rada starších mu to nedovolí, čo odvážneho vrabčiaka nahnevá a rozhodne sa letieť na vlastnú päsť.

Dostane sa do ďalekého púštneho mesta, kde stretne vrabčicu Samiu a jej kamarátov, ktorých drží v zajatí chamtivý páv Zamano. Jediný spôsob, ako ich môže zachrániť, je vyriešiť hádanku a nájsť Veľký Klenot, ktorý už Zamano a jeho služobníci veľmi dlho hľadajú.

DOVBUŠ

Historicko-dobrodružný film DOVBUŠ je o sile a láske Oleksu Dovbuša, o zrade a urážke. O tom, ako žil a ako oklamal smrť. Dvaja bratia, Oleksa a Ivan Dovbušovci, sa ocitnú mimo zákona a stanú sa opričníkmi. V snahe pomstiť vraždu rodičov sa z bratov stanú nepriatelia. Jeden chce peniaze, druhý chce spravodlivosť.

Huculovia začnú povstanie, ktoré vedie Oleksa. Šľachta robí všetko možné, aby Dovbuša zničila. On ich však preľstí. Legenda o karpatskom rytierovi rastie. Legenda, ktorá inšpiruje celé generácie tých, ktorí bojujú za slobodu svojej rodnej zeme.

VRAŽEDNÁ JAZDA

Akčná novinka od producentov filmov Non-Stop a Muž vo vlaku.

Matt Turner s tvárou Liama Neesona je úspešný americký bankár, ktorý buduje svoju kariéru v Berlíne a snaží sa zladiť náročnú prácu s rodinným životom. Veľmi sa mu to však nedarí. No práve dnes sľúbil manželke, že aspoň odvezie deti do školy. Počas cesty autom po rannom Berlíne mu zazvoní telefón a záhadný neznámy mu oznámi, že pod jeho sedadlom je bomba, ktorá vybuchne hneď, ako sa niekto pokúsi vystúpiť z auta. Ak rýchlo nevykoná požadované úlohy, on aj jeho deti vyletia do vzduchu. Ako dôkaz mu volajúci predvedie niekoľko výbuchov, ktorých obeťami sa stanú nevinní ľudia.

Uväznený vo svojom aute a v plnej rýchlosti sa Matt vydáva na zbesilú jazdu mestom, počas ktorej musí plniť čoraz šialenejšie a nebezpečnejšie pokyny. Čoskoro má navyše v pätách políciu. Sám proti všetkým, proti času a proti tikajúcej bombe sa snaží zachrániť svoje deti a zistiť, kto s ním rozohral túto smrtiacu hru. Jediná cesta k vykúpeniu a odplate je tá na plný plyn…

ANDRÉ RIEU 2023 MAASTRICHT: LOVE IS ALL AROUND – Artmax koncert

v sobotu 26. augusta o 17.30 h a v nedeľu 27. augusta o 13.00 h

Kráľ valčíkov vás pozýva na svoj nový koncert v kinách „Love is All Around“ z jeho krásneho rodného Maastrichtu.

André Rieu tento rok znovu usporiadal svoj skvelý letný koncert na ikonickom námestí Vrijthof. Koncert bude hudobnou hostinou plnou hrejivých piesní vybraných Andrém, a to tak známych klasík, ako aj populárnych piesní a úchvatných valčíkov, ktoré vás budú nútiť k tancu.

Spolu s jeho milovaným orchestrom Johanna Straussa sa k Andrému pripojí okúzlujúci zbor Gospel Choir a špeciálni hostia, ktorí vám a vašim blízkym prinesú osviežujúcu a romantickú letnú oslavu vo vašom miestnom kine – budete cítiť lásku všade navôkol.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.

Súťaž o dve vstupenky do multikina Cinemax

Pre všetkých filmových nadšencov sme opäť pripravili súťaž o dve voľné vstupenky do multikina Cinemax, ktoré získa jeden vyžrebovaný výherca/výherkyňa. Do súťaže sa môžete zapojiť do štvrtka 24. augusta 2023 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk.