Banskobystrické multikino Cinemax predstavuje program na nasledujúci týždeň. Tešiť sa môžeme na dlho očakávanú marvelovku. Nahliadneme aj do ríše zvierat a na svoje si prídu aj priaznivci umenia. 

Štvrtok prinesie na plátna Cinemaxu dve novinky. Jedným z filmových vrcholov tohto roku bude návrat Avengerov, ktorých pokračovanie nesie titul Endgame. V dobrodružnej dráme uvidíme srdcervúci vzťah medzi dievčaťom Miou a bielym levom. Najmenší diváci sa môžu tešiť na víkend, počas ktorého sa dočkajú predpremiéry filmu Chrobáčikovia 2. V rámci Artmax filmov nás čaká príbeh kontroverzného Silvia Berlusconiho a priaznivci umenia by nemali premeškať dokument o Salvadorovi Dalím.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

AVENGERS: ENDGAME

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovu nastolili poriadok vo vesmíre.

MIA A BIELY LEV

Mia je 11-ročné dievča, ktoré vyrastá s bielym levíčaťom Charliem na rodičovskej farme v Južnej Afrike. Počas troch rokov sa vytvorí medzi nimi silné a krásne priateľstvo. Keď Mia dovŕši 14 rokov a Charlie sa stane dospelým levom, rodičia sa rozhodnú Charlieho predať lovcom levov. Zúfala Mia nemá inú možnosť, ako utiecť s Charliem, aby ho zachránila…

CHROBÁČIKOVIA 2: ĎALEKO OD DOMOVA – PREDPREMIÉRA

V sobotu 27. apríla o 14:10 h. a v nedeľu 28. apríla o 14:10 h.

S príchodom prvých snehových vločiek do údolia je najvyšší čas začať zhromažďovať zásoby na zimu. Lenže počas tejto rutinnej operácie dôjde ku katastrofe. Malá lienka nešťastnou náhodou zapadne do balíka, ktorý je odoslaný do Karibiku! Ocitne sa v novom, nádhernom prostredí, ktoré ale skrýva mnohé nástrahy. Pre jej rodičov tak existuje len jedna cesta: dať dohromady starú partiu! A tak lienka, mravec a pavúk znovu spoja svoje sily a vydávajú sa na záchrannú výpravu na druhú stranu zemegule. Čaká ich nový svet, nové stretnutia, ale aj nové nebezpečenstvá. A čas neúprosne beží …

ONI A SILVO – ARTMAX FILM

V utorok 30. apríla o 20:10 h.

Toni Servillo ako kontroverzný Silvio Berlusconi, ktorého preslávili nielen jeho excentrické večierky. Aká je najväčšia ľudská túžba? Láska? Peniaze? Sex? Neobmedzená moc? A je možné toto všetko dosiahnuť a cestou nestratiť vlastnú tvár? Najúspešnejší taliansky režisér súčasnosti Paolo Sorrentino sa vracia do kín s veľkolepou provokatívnou komediálnou drámou. Sorrentinov dvorný herec Toni Servillo tentokrát v hlavnej úlohe stvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známeho škandalózneho miliardára, mediálneho magnáta a dlhoročného predsedu talianskej vlády, ktorý sa preslávil hlavne svojím excentrickým spôsobom života a zhýralými večierkami, ktoré svet pozná pod označením „bunga bunga“. Film nahliada do súkromia tejto kontroverznej ústrednej postavy a ponúka pohľad na mrazivé a častokrát groteskné situácie, či už sa týkajú podplácania sudcov, nákupu najlepších futbalistov alebo zvádzania mladučkých modeliek. Zaoberá sa aj tým, akí ľudia Berlusconiho a jemu podobných obklopujú a ako funguje cynický mechanizmus moci, založený na absolútnej strate hodnôt, ponižovania, egoizmu a prospechárstva.

SALVADOR DALÍ – HĽADANIE NESMRTEĽNOSTI – ARTMAX FILM

V utorok 30. apríla o 19:00 h.

Dokument k 30. výročiu smrti Salvadora Dalího.

Dokument ukazuje vyčerpávajúcu cestu životom a dielom Salvadora Dalího, ako aj Galu, jeho múzu a spolupracovníčku. Všetko to začalo v roku 1929. Tento rok bol rozhodujúcim nielen v Dalího kariére, ale aj v živote, kedy sa pridal k skupine surealistov a stretol Galu. Dokument nám ponúka pohľad na jeho pokroky až do roku 1989, kedy Dalí zomrel.

Na celej tejto životnej a umeleckej ceste je výnimočné Dalího pôsobenie vo svete. Nazrieme do Port Lligatu, jeho jedinej domácej dielne, ďalej do jeho rodného mesta Figueres, kde vytvoril Dalího Múzeum. Dokument nás zavedie aj do Púbol, kde sa nachádza zámok známy ako exponát dvornej lásky ku Gale. Okrem týchto miest uvidíme aj iné, konkrétne Paríž a New York, ktoré boli centrom jeho práce.

Za zmienku stojí aj množstvo dokumentárnych príspevkov, ktoré nám pomáhajú priblížiť sa k tomuto jedinečnému maliarovi zaradeného medzi velikánov dejín umenia. Rozjímanie o samotnom Salvadorovi Dalím, manželke Gale, o prehliadke jeho výtvorov, o rodinných problémoch, o všetkých obrazov a dokumentoch, z ktorých sú niektoré nepublikované, nás privádza k hlbšiemu pochopeniu maliara, ktorý dokázal vytvoriť postavu, ktorá je umením sama o sebe.

S týmto dokumentom pochopíme charakter a prístup maliara aj ako človeka, tiež spoznáme priestory, ktoré skoncipoval a ktoré pomohli sformovať jeho nesmrteľnosť – nesmrteľnosť génia.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.