Pred jeden a pol týždňovou reprezentačnou prestávkou mala hokejová Tipsport extraliga v nedeľu na programe ešte zápasy 46. kola. Banskobystričanov nepochybne zaujímalo najviac stretnutie „baranov“ s predposlednými žilinskými „vlkmi“.

MsHK Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 3:4 sn (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 28. Drevenák (Varga, Leško), 39. Krajči (Drábek, Kokavec), 47. T. Sýkora (Varga, Drevenák) – 13. Hudec (Macík), 28. Macík (Hudec, Kubka), 29. Macík (Lunter), rozhod. nájazd: Macik

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Žigárdy – Rúfus, Gula, Árvay, Brcko, Dlouhý, Leško, Staňo – Drevenák, Krajči, Varga – Kokavec, Kopecký, Sýkora – Drábek, Ďuriš, Valášek – Jarab, Heffernan

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Ketner, Kubka, Richter, Styk, Devečka, Predajniansky – Lunter, Hudec, Macík – Jankovič, Češík, Danton – Trochta, Hlinka, Zigo

foto il.: BBonline.sk

Oba celky sa v úvode stretnutia najskôr oťukávali a na vážnejšie akcie si diváci museli počkať. Prvá z nich prišla vo štvrtej minúte, keď Guľova prudká strela po buly skončila v lapačke Chorošuna. Hostia pohrozili až neskôr, keď osamotený Lamper pred Žigárdym blafákovým zakončením nemal ďaleko od gólu. Toho sa žilinský štadión dočkal až v 13. minúte, puk však na sklamanie domácich priaznivcov skončil v sieti „vlkov“. Tí si ho tam dotlačili prakticky sami po nepríjemnej akcii Hudeca. K vyrovnaniu mohla dopomôcť jeden a pol minútová presilovka Žiliny o dvoch hráčov, tí ju však nezvládli.

Druhé dejstvo nezačalo vo vysokom tempe, no všetko vynahradila polovica zápasu. V nej sa najskôr „barani“ dostali do dvojgólového vedenia zásluhou novej posily – Macíka, v rovnakej minúte Bystričania v obrannej tretine stratili puk a Žilina dotiahla zápas zásluhou Drevenáka, aby sa náskok hostí o minútu v presilovke opäť zvýšil, keď sa po druhýkrát trafil po Lunterovej asistencii Macík. Dramatické minúty stretnutia oživila tiež šarvátka Drábeka s Dantonom a dávku napätia priniesol i gól „vlkov“ v závere tretiny. Na 2:3 znížil po krížnej prihrávke do odkrytej brány Krajči.

Potvrdiť vedenie svojho tímu mohol hneď v úvode záverečnej časti hry Češík, svoje trestné strieľanie však na gól nepretavil a Žigárdy ho vychytal. Spoluhráči sa svojmu brankárovi odvďačili vyrovnávajúcim gólom. V početnej výhode sa pred Chorošunom na dvakrát presadil Tomáš Sýkora. Brankár Banskej Bystrice musel byť pozorný aj o pár minút neskôr, tentokrát však sľubnú strelu Dlouhého zneškodnil. A nebola jediná. „Barani“ hrali posledné minúty viackrát v oslabení a útočilo sa tak predovšetkým na ich strane, čo takmer prinieslo gól. V obrovskej príležitosti bol pred odkrytou bránou Krajčí, najskôr však trafil žrď a následne golmana, zápas tak musel ísť do predĺženia.

V ňom zaujala jedine akcia v jeho závere, keď Kokavcov pokus prešiel po bránkovej čiare, následný vzruch a posunutá brána však nič neriešila, stretnutie končilo nájazdovým rozstreľom. V ňom sme videli množstvo gólov, dva zásahy si pripísal Macík, pričom jeden bol ten hattrikový a víťazný.