To, či v uliciach Banskej Bystrice začnú opäť jazdiť nočné linky MHD záleží od schváleného rozpočtu.

ilustračné foto: imhd.sk

Jednou z obľúbených predvolebných tém politikov, vrátane súčasného primátora Petra Gogolu, bolo aj znovuzavedenie nočných liniek MHD. Ich prevádzku by privítali najmä pracujúci v nočných zamestnaniach, či zábavychtivá mládež. Všetko však závisí od rozpočtu. “Momentálne vám nemôžem k tejto téme povedať podrobnejšie informácie, keďže všetko závisí od schválenej dotácie pre mestskú hromadnú dopravu,” informovala nás vedúca Odboru komunálnych služieb na Mestskom úrade Renáta Hláčiková.

Výška dotácie pre MHD je súčasťou návrhu rozpočtu mesta. Jeho schvaľovanie malo byť pôvodne predmetom februárového zasadnutia mestského zastupiteľstva. Primátor Peter Gogola však dopredu avizoval, že rozpočet sa dovtedy pripraviť nepodarí, čo sa aj splnilo a následne sa rozhodol februárové zasadnutie nezvolať. Najbližší možný termín schválenia rozpočtu je tak až v marci. Práve od množstva prostriedkov vyčlenených na MHD sa bude odvíjať, či nočné linky začnú jazdiť, prípadne v akom rozsahu.

Na to za akých podmienok a čo je potrebné k tomu, aby opäť nočné linky začali jazdiť, sme sa chceli opýtať aj predstaviteľov Dopravného podniku mesta Banská Bystrica (DPM BB), bohužiaľ do uzávierky článku sa nám nepodarilo získať ich stanovisko.