Počas uplynulého víkendu sa v regióne odohrali zápasy 4. kola nižších futbalových súťaží. Prinášame vám ich prehľad.

TIPOS III. liga skupina východ – 4. kolo

Kremnička cestovala na svoj zápas 4. kola na východ, kde na ňu čakala košická Lokomotíva. V prvej 45-minútovke gól nepadol, no hneď v úvode tej druhej poslal domácich do vedenia Roman Jurko. Kremnička tak musela doháňať jednogólový náskok súpera, čo sa jej nedarilo. Ubehla približne štvrťhodina hry a Košice sa presadili po druhýkrát. Bol to Miroslav Seman, ktorý zvýšil upravil na konečných 2:0. Uplynulý víkend priniesol pre Kremničku jej druhú prehru v sezóne, zverencom Norberta Juračku patrí stred tabuľky so ziskom 6-tich bodov. Jej premožiteľ – Lokomotíva Košice sa vyšvihla na čelo tabuľky, kde kraľuje aj zásluhou toho, že ešte neprehrala. Na poslednom mieste vystriedali Humenné futbalisti Bardejovskej Novej Vsi, ktorí podľahli Martinu. Nováčik – žilinský rezervný tím, ktorý sa oťukáva v novej súťaži, si poradil v domácom prostredí s Vranovom nad Topľou.

Majstrovstvá regiónu stred – 4. kolo

futbal dedinaStretnutia zástupcov nášho regiónu, ktoré boli mimoriadne bohaté na presné zásahy, sa skončili rovnakým výsledkom. Avšak len Badín sa mohol tešiť z víťazstva. Ten odohral svoj duel v Novej Bani, ktorá mala na svojom konte jediný bod. Za štvrťhodinu viedli domáci nečakane 2:0, keď sa presadili Barák a Kminiak. Avšak následne prišiel obrat Badína, ktorý sa nevidí často. V 28. minúte znižoval na 2:1 Peter Výlupok. Ešte do polčasu sa podarilo vyrovnať Jurajovi Leštákovi, ale to nebolo všetko. Ten istý hráč pár sekúnd pred polčasovou prestávkou strelil vedúci gól do šatne na 2:3. Po hodine hry pridal ďalší gól Tomáš Pančík a hráči Novej Bane sa už nezmohli na viac ako na skorigovanie výsledku na konečných 3:4, keď sa po druhý raz presadil Kminiak. Pre Badín to bol druhý plný bodový zisk po sebe a postupne sa posúva v tabuľke na vyššie pozícii. Momentálne mu patrí 8. miesto. Rakytovce privítali v domácom prostredí Bytču. Oba tímy mali pred vzájomným súbojom len 3 body na konte. Úvod vyšiel lepšie hosťom, skóre otvoril Pařenica. Rakytovce dokázali vyrovnať stav stretnutia v 27. minúte zásluhou Daniela Kohúta. Potom už úradoval hosťujúci hráč Jiří Pešek. Ten sa presadil v priebehu 35. až 80. minúty trikrát a strhol vedenie na stranu Bytče, v tom čase to bolo už 1:4. Rakytovský tím sa ale nevzdával, čo potvrdil v 84. minúte Peter Murín a po ňom aj Daniel Schmidtmayer, ktorý skóroval v 90. minúte a rázom bolo z trojgólového manka jednogólové. Času už nebolo veľa a Rakytovciam sa nepodarilo vyrovnať. Naďalej valcuje súperov Javorník Makov, ktorý si poradil aj s kvalitným súperom akým bolo Brusno.

IV. liga JUH – 4. kolo

Dobre si počína v pre neho novej súťaži Zvolen, ktorý v súboji s ďalším novicom – Vinicou, delil body. Na špici tabuľky ho predbehlo Fiľakovo, ktorý zdolal Žarnovicu. Jediný gól Žarnovice, ktorá nakoniec inkasovala ,,päťku“, strelil Michal Laurov, ktorý vyrovnával v 32. minúte na 1:1. Prvé 2 zápasy v novej lige zvládol na výbornú aj B-tím Podbrezovej, no v posledných dvoch ťahala za kratší koniec. Minulé kolo podľahol Kováčovej, v tom aktuálnom nestačila na Revúcu. O gól Podbrezovej sa postaral Martin Pavličko. Pre Revúcu to bola vôbec prvá výhra v v novej sezóne. Darilo sa Kováčovej, ktorá rozstrieľala Divín 6:1. Výsledok akým sa skončilo stretnutie medzi Štiavnickými Baňami a Málincom sa s ohľadom na zápas Kováčovej musí nazvať deštrukciou. Takéto číslo sa vidí aj v nižších ligách len zriedka. Marek Čamaj prispel k jasnému víťazstvu štyrmi gólmi, Dávid Budinský sa zmohol ,,len“ na hetrik.

V. liga sk. ,,C“ – 4. kolo

Pre zástupcov nášho regiónu bolo 4. kolo neúspešné. Dokonca aj Šalková, ktorá doteraz nestratila ani bod, prvýkrát v tejto sezóne zakopla. Rozhodol o tom v 16. minúte hráč Hriňovej Tomáš Pohorelec. čele ligového pelotónu. Šalková napriek tomu ostáva na  Nedarilo sa ani Jakubu, ktorý si pripísal podobne ako Šalková, prvú porážku. Na konečných 1:2 upravil v 75. minúte Marek Tomčík z pokutového kopu, no na viac sa už Jakub nezmohol. A do tretice prehra Sásovej. Tá doťahovala po celý čas vedenie Slovenskej Ľupče, skórovali Maroš Choma a Matúš Kováč, ale Sásová aj tak vyšla naprázdno a patrí jej posledná priečka. Potešila jedine výhra podlavického Jupie, bolo to druhé víťazstvo v sezóne. Po bezgólovom polčase prišiel otvárací gól, Čierny Balog viedol od 48. minúty zásluhou Petra Turňu. Domáci však dokázali otočiť skóre stretnutia vo svoj prospech. V 63. minúte vyrovnával Peter Tomčík a v samotnom závere, v 90. minúte dokonal obrat Ľuboš Nemec a upravil na 2:1.

I. trieda – 4. kolo

Ani 4. kolo neprinieslo prvý trojbodový zisk pre Selce, ktoré nestačili na Hronec. Braväcovo a Lučatín postupujú naďalej bez zaváhania. Braväcovo uspelo na pôde Čierneho Balogu, Lučatín si pripísal tri body za najtesnejšie víťazstvo proti Nemeckej. Nedarilo sa Ponikám, ktoré takisto podľahli najtesnejším rozdielom Valaskej. Staré Hory, ktoré ,,rozbili“ v 3. kole Podkonice 5:0, tentoraz neuspeli proti Osrbliu. Posledné ostávajú aj naďalej Podkonice, ktoré ,,padli za obeť“ Jaseniu.

II. trieda sk. A – 4. kolo

Debakel prichystal Hronsek pre Horné Pršany. Skvelo si počínajú Králiky, ktoré boli v zápase proti Riečke jasným favoritom a túto úlohu aj potvrdili a preto zostávajú na 1. priečke. Posledný je Harmanec, ktorý mal uplynulý víkend voľno.

II. trieda sk. B – 4. kolo

Bez straty bodu prechádza súťažou B-tím Šalkovej. Nič na tom nezmenila ani posledná Ľubietová, ktorá s ňou prehrala tesne 2:1. Prvú výhru zaznamenali prekvapivo Strelníky v súboji s Dúbravicou, pre ňu táto prehra znamenala prvú stratu bodov vôbec. Prvé tri body si pripísal aj Hiadeľ, ktorý deklasoval spojený tím Seliec B a Balážov.

II. trieda sk. C – 4. kolo

Tri prehry má na konte posledný Šumiac, ktorý v prestrelke prehral s Beňušom. Prvá zostáva Polomka, ktorá potvrdila svoju pozíciu zdolaním Michalovej hladko 3:0.

Pohronská Polhora – Dolná Lehota 5:2
Polomka – Michalová 3:0
Šumiac – Beňuš 3:5

1 Tatran Polomka 4 3 1 0 11 : 6 10 5
2 Slovan Pohronská Polhora 3 2 0 1 14 : 7 6 7
3 Slovan Michalová 3 2 0 1 5 : 4 6 1
4 Partizán Dolná Lehota 4 2 0 2 12 : 12 6 0
5 FK 1934 Brusno B 3 1 0 2 7 : 8 3 -1