S nástupom jari začína aj druhá časť futbalových súťaží. Naplno sa rozbiehajú aj tie regionálne. V plnom prúde je už druhá a tretia liga. Bližšie sa pozrieme na stredoslovenské celky z nášho okolia.

II. liga – 22.kolo

futbal podbrezova pancik, zpfutbal.sk
Vráti sa Michal Pančík do Corgoň ligy s Podbrezovou? Foto: zpfutbal.sk

V druhej lige si aj naďalej suverénne počína Podbrezová. Pred týždňom uspela v prvom jarnom kole v Rimavskej Sobote pomerom 2:1. O presné zásahy stredoslovenského klubu sa postarali Štefan Gerec a Blažej Vaščak. Druhý menovaný zvyšoval náskok Podbrezovej v 77. minúte na 2:0, domáci už len korigovali o tri minúty neskôr zásluhou Lukáša Migaľu. V 22. kole privítala Podbrezová ako vedúci tím posledný celok súťaže – Liptovský Mikuláš. O najtesnejšom triumfe zverencov Jaroslava Kentoša rozhodol v 36. minúte Blažej Vaščak, ktorý sa presadil už v treťom ligovom súboji v rade. Podbrezová má na čele tabuľky 8-bodový náskok pred Bardejovom. Ten nezaváhal v domácom súboji s Dubnicou nad Váhom, ktorej nastrieľal štyri góly, no zaváhania lídra súťaže sa nedočkal.

Hlboko v spodnej časti tabuľky sa nachádza Pohronie, ktoré v 21. kole podľahlo doma v Dolnej Ždani B-tímu Trnavy 1:2, napriek tomu, že po polčase prekvapujúco vyhrávali 1:0 gólom Pavla Blaha. Cenný bod dokázali v sobotu uchmatnúť štvrtému Prešovu na jeho ihrisku. Tím zo stredu Slovenska opäť dokázal skórovať ako prvý a to už v 7. minúte, prešovského brankára Jozefa Taliana prekonal Marián Adam. Avšak podobne ako v predchádzajúcom zápase Pohronie prišlo o tesný náskok a to už v 13. minúte, keď skóroval Ján Papaj. O výsledku sa tak rozhodlo prakticky za 13. minút, keďže v Prešove už diváci nevideli vlniť sa sieť ani za jedným gólmanom. Pohronie sa nachádza na predposlednom mieste. Päť bodov za ním je posledný Liptovský Mikuláš.

TIPOS III. liga skupina východ – 17. kolo

Futbalisti Kremničky vstúpili do jarnej časti neúspešne, keď podľahli jednému z outsiderov súťaže – Bardejovskej Novej Vsi, na jej pôde 2:0. Domáci rozhodli o svojom víťazstve v druhom polčase, gólmi v 49-tej a 69-tej minúte. V nedeľu, v prvom domácom stretnutí po zimnej prestávke, Kremnička privítala B-tím Košíc. Po vyše štvrťhodine hry sa dokázali presadiť východniari a zásluhou Borisa Gálla viedli. Do konca prvého dejstva sa už skóre nemenilo a zverenci Norberta Juračku šli do šatne s jednogólovým mankom. To dokázal zmazať v 61. minúte Lukáš Laksik a hralo sa od ,,nuly“. Stav 1:1 avšak vydržal do konca zápasu a body si oba celky podelili. Kremničke patrí 13. priečka, pričom od samotného dna tabuľky ju delia len 3 body. Novým lídrom súťaže je po predchádzajúcom kole Dolný Kubín, ktorý využil zaváhanie Moldavy nad Bodvou. Tá podľahla doma Martinu najtesnejším rozdielom, pričom Dolný Kubín naopak najtesnejším rozdielom zdolal rezervu Tatranu Prešov. V aktuálnom kole už síce Moldava nezaváhala, ale nezakopol ani Dolný Kubín a tak si pred ňou drží dvojbodový náskok.

ŠK Kremnička – Košice B 1:1
Vranov nad Topľou – Lipany 1:0
Námestovo – Moldava nad Bodvou 0:2
FK Poprad – Humenné 2:0
Martin – Žilina B 2:1
Ružiná – Prešov B 3:1
Dolný Kubín – Bardejovská Nová Ves 2:1
Trebišov – Lokomotíva Košice 0:3