Po reprezentačnej prestávke pokračovala najvyššie hokejová súťaž zápasmi 47. kola. Hokejisti Banskej Bystrice cestovali pod Zobor, kde si zmerali sily s aktuálne treťou Nitrou.

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 24. Kmeč, 32. R. Tománek (Jokila, Hrnka), 47. Bene (Lukáš Novák), 49. Hrnka (T. Chrenko, Podstavek) – 36. Ján Sýkora (Češík, Danton)

Úvodné zostavy:

HK Nitra: M. Laco – Nádašdi, König, Ordzovenský, Rais, Vosátko, M. Bača, Vantroba, Trefný – Tománek, Stümpel, Jokila – Podstavek, T. Chrenko, Hrnka – Mašlonka, Piatak, Pupák – Kmeč, L. Novák, Bene

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Ketner, Kubka, Predajniansky, Styk, T. Devečka, Marián Mikuš – Lunter, Hudec, Macík – Ján Sýkora, Češík, Danton – Šimun, Juraj Sýkora, Jankovič – Rosandič, Zigo, Melkumjan

foto il.: BBonline.sk

Viac času v útočnom pásme si v prvých minútach užili Banskobystričania. Tí Laca zamestnali viacerými streleckými pokusmi. Azda najviac vzruchu narobila strela Hudeca. Pokojný priebeh zápasu nenarušili ani presilové hry, ktoré skončili bez výraznejšieho ohrozenia jednej či druhej brány. V plnom počte mal druhú veľkú šancu Hudec, v tesnej blízkosti pred Lacom však neuspel. V závere tretiny si opäť siahol na puk aj Chorošun, keď vychytal Vosátka, Piataka i Tománeka.

Prostredná časť hry priniesla to, čo zápasu chýbalo – góly. Najskôr síce Ordzovenský ešte nechal vyniknúť Chorošuna, no hosťujúci brankár si o minútu neskôr nerozumel so svojím obrancom, čo využil Kmeč a otvoril skóre stretnutia. Rovnaký hráč mohol následne skórovať po ďalšej chybe obrany, tentokrát však v brejku neuspel. Podobne, no s víťaznou koncovkou dopadol Roman Tománek, ktorý v polovici stretnutia slabšou, ale presne mierenou strelou prekonal súperovho brankára. Ten bol v plnej permanencii aj naďalej, no „barani“ do sirény predsa len znížili. Sýkora vystrelil na Laca, ktorý puk v lapačke neskrotil a vypadol mu rovno do brány.

Optickú prevahu mali „corgoni“ aj v treťom dejstve, čo potvrdili ďalšími dvoma gólmi, po ktorých viedli pohodlným rozdielom 4:1. Najskôr obrana hostí chybovala vo vlastnom pásme, čo pretavil na gól po Novákovej strele Bene a o necelé dve minúty neskôr dostal puk nekrytý Hrnka, ktorý po bekhendovom blafáku zvýšil. Banská Bystrica následne v presilovej hre vyvinula tlak v snahe znížiť a Laco musel byť pozorný, no za jeho chrbát nič okrem gólu z druhej tretiny neprešlo. Domáci mohli dokonca ešte zvýšiť, svoju rýchlu akciu pred Chorošunom Tománek však nezakončil podľa predstáv.