Tento víkend sa (nielen) v našom meste bude ešte niesť v znamení volieb. Tiež však ponúka možnosti kultúrne sa vyžiť a zabaviť.

Divadlo Štúdio Tanca Banská Bystrica

From side of a man From side of a woman

V piatok 22. novembra o 19. hodine uvedie banskobystrické Divadlo Štúdio Tanca predstavenie From side of a man From side of a woman. Toto predstavenie, siahajúce za hranice tanca, choreografie a tradičných javiskových foriem, spracúva tému o nebezpečenstvách a pôžitkoch solárnej sexuality. V štyroch fragmentoch skúma a vytvára  ódu na telo, ktoré dokáže vyjadriť naše vnútorné pocity, túžby a vízie. Viac tu…

1_FialkyKlub 77 Banská Bystrica

The Fialky + Ramones Bratislava

The Fialky je skupina z Prahy. Kapela hrá melodický punk s českými textami inšpirovanými Ramones, Buzzcocks. Spolu s Fialkami v piatok večer od 20. hod. v Klube 77 zahrajú reprezentanti bratislavskej undergroundovej scény Ramones Bratislava. Viac tu…

Čierny Balog

Katarínske dni čiernobalockej kultúry

Od piatku do nedele sa na Čiernom Balogu bude spievať a tancovať a aj oslavovať. Už 12. ročník tohto podujatia je venovaný oslave 80. výročia založenia Folklórnej skupiny (FS) Kýčera a prezentácii „handeľských“ (detských) talentov.

Kýčera oslávi svoju osemdesiatku v sobotu 23. novembra (18.30 hod. v Kultúrnom dome).

Kýčera, ak by ste náhodou nevedeli, je zemepisný názov horského hrebeňa a lúky. Folklórnu skupinu tvoria zástupcovia všetkých vekových kategórií, ktorým učarila krása ľudovej piesne a tanca. Navyše sa venujú hľadaniu a uchovávaniu folklórnych tradícií ľudu od Čierneho Hrona. Viac tu…

Hotel Lux Banská Bystrica

Unplugged koncert Vaša Patejdla

V bare Hotela Lux vystúpi v sobotu večer Vašo Patejdl s gitaristom Jurajom Burianom. Koncert sa začína o 19. hodine a po jeho skončení bude autogramiáda.

5_QueenEuropa SC Banská Bystrica

Freddie Mercury – má úcta

Freddie Mercury: „Vždy som vedel, že som hviezda. A teraz sa zdá, že so mnou súhlasí aj zvyšok sveta…“

Rocková skupina Queen, založená začiatkom 70. rokov do dnešného dňa predala 300 miliónov albumov po celom svete. Hudobník, spevák, skladateľ, klavirista Freddie Mercury (5. september 1946, Zanzibar – 24. november 1991, Londýn) sa stal symbolom rockovej kultúry a slobody aj v období „železnej opony“.

Veľkolepá show na Mercuryho počesť sa uskutoční presne 22 rokov od jeho tragickej smrti, v nedeľu 24. novembra o 14. hodine v Europa shopping center. Viac informácií nájdete tu…

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica

AKVAbatoláRIUM + Štopľoš Loptoš

Nedele v BDNR už tradične patria deťom. Túto nedeľu otvorí o 10. hodine AKVAbatoláRIUM (v Teátriu) – interaktívne predstavenie pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov.

Popoludní o 16. a 17.30 hod. (v Teátriu) sa deti opäť môžu zahrať s rozprávkou, tentoraz so Štopľošom Loptošom. V divadelnej časti uvidia príbehy malého štoplíka nezbedníka, ktorý len čo vyskočil z fľaše, myslel si, že mu patrí celý svet. V tvorivej dielni sa zoznámia sa s výrobou korkových (štopľových) bábok.