S programovaním začali len pred rokom no teraz, v priebehu dvoch týždňov, sa z nich stali milionári. Ak pôjde všetko podľa prognóz, ich majetok sa môže vyšplhať do závratných čísel, ktoré sa rovnajú ročnému HDP Slovenska.

Bavíme sa o dvoch mladých slovenských programátoroch, ktorí majú študovať informatiku na banskobystrickej univerzite. Prišli na dieru v systéme, založili vlastnú kryptomenu a miernym poupravením P2P technológie, na ktorej je založený Bitcoin, sa im podarilo vytvoriť najrýchlejšie rastúcu kryptomenu všetkých čias. Poupravenie algoritmu však ostáva záhadou podobne, ako identita dvoch mladých Slovákov. Aj práve preto dosiahol BBon coin za necelé dva týždne hodnotu až 10-tisíc €.

S Bitcoinom má však BBon coin toho spoločného oveľa viac. Podobne ako zakladateľ Bitcoinu, ani zakladatelia novej kryptomeny nezverejnili svoju identitu. Všetko, čo zatiaľ z dostupných zdrojov vieme vyzistiť je to, že túto kryptomenu pomenovali po ich študentskom meste a je možné, že aj po istom miestnom portáli. Vie sa tiež, že obaja majú 19-rokov, ich pseudo mená sú Jastrab a Sokol, a že nie sú pôvodom z Banskej Bystrice, ale pochádzajú z východného Slovenska, čo nás vcelku prekvapilo, keďže tam nič nie je.

Od dnes budete o BBon coine a o dvoch pseudo menách Jastrab a Sokol pravdepodobne počuť každý deň. Pretože na svojom blogu píšu, že viac ako 50% zo zisku, použijú na zlepšenie Slovenska. Viac však o tejto investícii zatiaľ neprezradili.

Z nuly na 10-tisíc za dva týždne

Po tom, čo zažili kryptomeny veľký slávu, ktorá však netrvala dlho, BBon coinu sa za dva týždne podarilo to, čo máloktorej inej kryptomene. Za necelé dva týždne dosiahla hodnotu až 10-tisíc eur. K jej zásadnému rastu dopomohlo hlavne to, že ich záhadní tvorcovia umožnili túto menu ľuďom ťažiť iba cez ich mobilné telefóny a tak má každý rovnakú šancu ich získať.

Pri ťažení tejto kryptomeny taktiež nie je podstatné, aký výkonný bude váš mobilný telefón. Na svojom blogu tvrdia, že rovnaké výsledky pri ťažení mala v porovnávacom teste Nokia 3310, ktorá súperila s najnovším a najvýkonnejším I-phonom.

O BBon – coine píšu média po celom svete

V časoch, keď Bitcoin má hodnotu necelých 7 tisíc € sa BBon coin dostáva na výslnie a vzbudzuje pozornosť popredných svetových médii. Teraz sa už o Slovensku dozvie naozaj každý.

Na mienkotvornom americkom „New York Times“ vzbudil článok o kryptomene veľký záujem a za necelú hodinu ho zdieľalo viac ako 500-tisíc ľudí. To vzbudilo záujem aj o túto menu a je jej hodnota za hodinu stúpla z necelých 990 € na 6 tisíc €.

Podľa prognóz ekonóma Satoshiho Nakamata, ktorý takmer na 95% predpovedal rast Bitcoinu dva mesiace po jeho založení, by sa táto mena mohla dostať na úroveň až 50-tisíc €. Na to, či tomu tak naozaj bude si však musíme počkať.

Do meny je možné investovať jednoduchšie ako do Bitcoinu a to prostredníctvom tejto stránky.

Ak teda, rozmýšľate, čo zajtra spravíte, s peniazmi, ktoré si vyšibete počas Veľkej noci, myslíme, že po dneskajšku v tom máte jasno.

Do BBon coinu určite nie, keďže neexistuje, je prvý apríl a nielen Veľkonočná nedeľa, ale aj deň bláznov. Užívajte si sviatky v pohode a berte život s úsmevom a s nadhľadom tak isto, ako tento článok. Mimochodom, koľko ľudí prejavilo záujem zistiť o spomínanej virtuálnej mene viac a prípadne aj investovať svoje prostriedky preklikom na odkaz v článku vyššie, zistíte po kliknutí na túto stránku.