Záver ako zo zlého sna zažili banskobystrickí futbalisti v zápase šestnásteho kola Corgoň ligy na pôde bratislavského Slovana. V 65. minúte ešte senzačne viedli nad úradujúcim majstrom 2:0, no z hlavného mesta si napokon neodniesli ani bod.

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 3:2 (0:1)

Góly: 65. a 90.+ Halenár (prvý z 11 m), 67. Guédé – 38. a 58. Jakubko
ŽK: 18. Had – 41. M. Pančík ml., 50. Jakubko, 52. Považanec, 70. Marek Hlinka
rozhodovali: Chmura – Brendza, Lieskovský pred 1480 divákmi

Zostavy:

Slovan: L. Hroššo – Bagayoko, Kolčák, Had, Štepanovský (46. Táborský) – Guédé, Grendel (46. Pauschek), Halenár, I. Žofčák – Šebo, Lačný (74. Hartig)
Banská Bystrica: Belic – M. Pančík ml., Poljovka, Gyömbér, T. Hučko (72. M. Bažík) – Marek Hlinka, B. Ľupták – Rejdovian, Považanec (82. Kupčík), Brašeň – Jakubko

Ilustračné foto: Dušan Šípka

Dukla sa však nemusí hnevať iba sama na seba. Na dokonalom obrate Slovana mal veľký podiel aj hlavný rozhodca Chmura. Duel v Bratislave bude teda druhým v krátkej dobe, ktorý bude pravdepodobne nasledovať oficiálna sťažnosť vedenia Dukly na výkon arbitra. Kým v prvom prípade (pohárový duel v Trnave) nemal chybný verdikt rozhodcu pre „vojakov“ vážne následky, tentoraz bolo omylov viacero a dá sa povedať, že rozhodli o osude stretnutia. Veľké rozčarovanie na tlačovke netajil ani inak vždy pokojný tréner Štefan Zaťko. „Hoci viem, že za tieto slová budem pykať, poviem to otvorene: hlavný rozhodca toto stretnutie nezvládol, bol najslabším článkom. Nech si on spytuje svedomie,“ skonštatoval.
Samotný zápas mal však z pohľadu Dukly aj viacero pozitívnych stránok. Tou najvýraznejšou bol tradične výborný výkon Martina Jakubka, ale aj oduševnená hra tria mladíkov zlepšujúcich sa od zápasu k zápasu: Rejdoviana, Gyombera a Považanca.

V prvom polčase sa do šancí dostávali obe mužstvá. Po Halenárovej strele z 9. minúty a dobrom zákroku Belica ohrozili domácu bránku najprv Jakubko a po ňom Brašeň. Šesť minút pred koncom úvodného dejstva, ktoré sa nieslo hlavne v znamení medzišestnástkového futbalu, Rejdovian pekne prihral kanonierovi Jakubkovi a priebežne druhý najlepší ligový strelec poslal Duklu do vedenia.

Bývalý reprezentant Slovenska mohol pridať druhý gól hneď na začiatku druhého polčasu, Hroššo však stihol loptu odkopnúť. Hneď z následného útoku skoro Slovan vyrovnal, pred Šebom sa ale vyznamenal Belic. Rýchlonohý útočník Slovana si na banskobystrickom gólmanovi vylámal zuby aj o pár minút neskôr pri tvrdej strele spoza šestnástky. V 58. minúte videli Pasienky vec nezvyčajnú – domáci reprezentant Guedé prehral šprintérsky súboj s mladučkým Považancom a jeho presný pas našiel hlavu Jakubka, čoho rezultátom bol deviaty gól bystrického tanku v sezóne a vedenie Dukly 2:0. V 65. minúte sa podarilo Slovanu znížiť. Rozhodca Chmura, ktorý predtým prehliadol viacero nepovolených zákrokov držiteľa žltej karty Mariána Hada na hráčov Banskej Bystrice odpískal veľmi prísny pokutový kop pre Slovan za ruku Pančíka. Halenár sa z jedenástky nemýlil. Tento moment mladé mužstvo Dukly rozhodil a o dve minúty už bolo vyrovnané po hlavičke Guedého. V 70. minúte sa sám na brankára rútil Jakubko, ale asistent rozhodcu odmával údajné postavenie mimo hry. V posledných minútach zápasu dráma vrcholila, tri body pre Banskú Bystricu mal na hlave Kupčík a Brašeň, avšak Slovan uplatnil väčšiu skúsenosť a Halenárovým gólom zo sporného priameho kopu rozhodol o domácom nezaslúženom triumfe.