Počas budúceho víkendu, v dňoch od 20. do 21. októbra, sa už štvrtý rok stretnú priaznivci mačiek na 7. a 8. Medzinárodnej výstave mačiek, ktorá sa bude konať opäť v Banskej Bystrici, v športovej hale Dukla na Štiavničkách.

Na výstave, ktorá sa koná pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica, očakávame vystavovateľov z mnohých krajín Európy – minulý rok sa zúčastnili účastníci zo Slovenska, Poľska, Čiech, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny a Bulharska. Posudzovať krásu, ladnosť a proporcie vystavovaných mačiek prídu medzinárodní posudzovatelia z Ruska, Nórska, Francúzska, Estónska a Slovenska.

Mačky patriace do 4 skupín, známe perzské, či menej známe bengálske, vzhľadom pripomínajúce malé leopardy, mačky bez srsti, či najväčšie na svete –  mainské mývalie, budú môcť návštevníci obdivovať každý deň od 10.00 – 18.00 h. V športovej hale bude tiež možné zakúpiť krmivá, či iné potreby pre našich štvornožcov od našich aj zahraničných predajcov, pre deti bude pripravené aj umelecké maľovanie na tvár.