Obyvatelia Sitnianskej ulice počas utorka viackrát nahlasovali možný únik plynu. Na mieste tak zasahovali okrem plynárov hasiči i polícia.

Ako sme už informovali, v popoludňajších hodinách polícia uzavrela dokonca väčší okruh pri Sitnianskej a Rudohorskej ulici. Únik plynu však napriek citeľnému zápachu nezistili.

Po pár hodinách však boli hasiči a plynári na mieste opäť, keď zápach plynu znovu cítili obyvatelia bytovky na Sitnianskej ulici.

Na informácie o unikajúcom plyne je verejnosť zvlášť citlivá po vlaňajšom tragickom výbuchu bytového domu v Prešove. Viacerí obyvatelia blízkych domov zo Sitnianskej ulice na diskusiách na sociálnej sieti informovali, že na noc radšej opustili svoje domovy a išli ku príbuzným. Oficiálne však žiadny únik v Sásovej nameraný nebol. Aj napriek tomu vyzýva vedenie mesta obyvateľov k ostražitosti.

„Na základe informácií od obyvateľov, ktorí upozorňovali na šíriaci sa zápach podobný plynu, bolo dnes na Sitnianskej ulici vykonané opakované meranie prítomnosti zemného plynu na plynárenských zariadeniach. Rovnako boli merania uskutočnené aj v okolitých bytových domoch a obchodných prevádzkach. Únik plynu však potvrdený nebol, o čom sme spoločne so zasahujúcimi hasičmi informovali aj obyvateľov. V záujme rozptýlenia akýchkoľvek pochybností zostane pracovník SPP na mieste až do rána, a počas noci bude pravidelne opakovať merania prítomnosti zemného plynu v bytovke a jej okolí. Ak by ste spozorovali čokoľvek neobvyklé, prosím, bezodkladne to oznámte na číslo 150 alebo 112,“ uviedol primátor Ján Nosko večer na svojom Facebooku.

Aktualizácia 8.1.2020 o 12.00 h: Pracovníci poruchovej služby SPP, a.s. v spolupráci s hasičskou jednotkou vykonali približne 30 sond v hĺbkach 30 až 50 cm do zeme, ktoré taktiež nezistili možný únik plynu. Situácia je však monitorovaná naďalej aj v súčasnosti. Kontroly prebiehajú ďalej na Sitnianskej a Rudohorskej ulici.