V piatok 17. januára sa v Kostole sv. Antona a Pavla pustovníkov v Starej Sásovej uskutočnila inaugurácia poštovej známky s personalizovaným kupónom a výročnou turistickou vizitkou Wander card.

Inaugurácia v kostole, ktorý bol zaplnený do posledného miesta a mnohí návštevníci museli aj stáť, otvorila sériu podujatí , ktoré v tomto roku, roku  670. výročia prvej písomnej správy o obci, pripravuje Dokumentačné centrum Sásová (DCS). Úlohy inauguračných otcov sa zhostili mestskí poslanci za obvod Sásová – Rudlová, viceprimátori Banskej Bystrice, Jakub Gajdošík a Milan Lichý.  Známku a kartu uviedli do života kvapkami sladkokyslého nálevu z chýrnych sásovských uhoriek. Ako uviedol správca DCS Ján Kollár, inaugurácia bola až nečakane úspešná.

„Nadšení Sásovania spolu s filatelistami v krátkom čase dokázali vykúpiť celý tisícový náklad známok s personalizovaným kupónom, vrátane výročnej historickej pohľadnice. Vzhľadom na tento obrovský záujem Dokumentačné centrum Sásová pripravuje dotlač známky aj pohľadnice tak, aby na ďalšom podujatí  k jubileu Sásovej boli k dispozícii ďalším záujemcom,“ hovorí Ján Kollár a dodáva, že tým podujatím budú Fašangy v Sásovej, ktoré sa uskutočnia 22. februára.

Najväčšiemu záujmu, ako ďalej uviedol Ján Kollár, sa tešil nálepný list s ôsmimi kupónmi, na ktorých sú tabuľové obrazy z hlavného oltára sásovského kostola a sv. Sebastián z bočného oltára od Majstra Pavla z Levoče. V tento deň, ktorý je zároveň sviatkom sv. Antona, patróna kostola, bola jeho plastike na hlavnom oltári po šesťdesiatich rokoch vrátená jeho antonovská palica.