Jediný gastrofestival na Slovensku, ktorý je zameraný na grilovanie je tu opäť! Po pozitívnych ohlasoch z predchádzajúcich dvoch ročníkov s niekoľkonásobne prekročenou očakávanou návštevnosťou, gurmánskymi zážitkami, úspešnom vytvorení nových jedál a nápojov pokračujeme v nastolenej tradícii. Už 18. – 19. mája Vás na Námestie slobody v Banskej Bystrici bude lákať lahodná vôňa grilovaných špecialít.

Grilliada_2012_14Tento rok sa pod holým nebom bude grilovať od soboty do nedele a každý deň prinesie príťažlivý program, množstvo súťaží a zaujímavých prezentačných show. Sobota patrí gastronómii, grilovaniu a súťažiam tak pre šéfkuchárov (hodnotených odbornou porotou) ako aj návštevníkov festivalu. Pozývame Vás na III. METRO Majstrovstvá SR vo filetovaní čerstvého lososa, kde sa stretnú profesionálni šéfkuchári, aby si zmerali sily vo filetovaní lososa na čas. Nedeľa patrí rodinám. Tak ako minulý rok, aj teraz sa bude sláviť Deň rodiny. Pre všetky deti a ich rodičov je pripravený zaujímavý pódiový program a množstvo sprievodných atrakcií, tvorivých dielní či hier.

Ani tentoraz nezabúdame na hlas ľudu! Súčasťou každého grillošového balíka (jediné festivalové platidlo), ktorý obsahuje 5 grillošov, sú hlasovacie lístky. Každý návštevník, ktorý si toto platidlo zakúpi, môže svoj hlas odovzdať jednej reštaurácii. Reštaurácia s najväčším počtom hlasov bude v nedeľu vyhlásená za najobľúbenejšiu reštauráciu. Všetky hlasovacie lístky sú zlosovateľné a výhercovia vecných cien sa budú losovať každý deň.

Príďte a vychutnajte si kulinárske špeciality, ktoré pre Vás pripravia šéfkuchári z najlepších reštaurácií! Čakajú na Vás nielen gastronomické pôžitky, ale aj užitočné rady a inšpirácie v podobe chutných receptov a osvedčených trikov pri grilovaní. Garantmi podujatia sú špičkoví šéfkuchári Jarda Žídek a Vojto Artz, ktorí si pre Vás pripravili zaujímavé kuchárske show.

Nenechajte si ujsť najväčšiu grilovačku pod holým nebom na Slovensku! Grilliada je ideálna príležitosť pre stretnutia s rodinou či priateľmi pri dobrom jedle, pútavom programe a v príjemnej atmosfére. Tešíme sa na Vás!

Grilloše – festivalová mena

logo Grilliada 2013Vstup pre návštevníkov zdarma!

Jedlá, nápoje a ďalšie produkty v grillaréne budú nacenené v špeciálnej festivalovej mene – „grillošoch„, ktoré si budete môcť zakúpiť v označených pokladniach priamo v areáli festivalu. Grilloše sa budú predávať len vo forme „grillošového balíka„, ktorý obsahuje 5 kupónov (minimálne množstvo, ktoré je možné si zakúpiť) v hodnote 6 €. Kusový predaj grillošov nie je možný. Súčasťou každého „grillošového balíka“ je aj hlasovací lístok, ktorým môžete odovzdať hlas Vašej najobľúbenejšej reštaurácii.

Šampiónov Grilliady v jednotlivých kategóriách vyberá odborná porota. Návštevníci hlasujú za najobľúbenejšiu reštauráciu – odovzdaním hlasovacieho lístka do urny konkrétnej reštaurácie. Reštaurácia s najväčším počtom hlasov bude v nedeľu vyhlásená za najobľúbenejšiu reštauráciu. Všetky hlasovacie lístky sú zlosovateľné a výhercovia vecných cien sa budú losovať každý deň. Čím viac festivalových platidiel si kúpite, tým viac hlasov môžete odovzdať a Vaša šanca na výhru je väčšia!