Po úvodnom kole v Prešove, kde si víťazstvo uchmatol Milan Šuľan a druhom
kole v Kajali, kde zvíťazil Juraj Rákoci, sa Slovenský pohár silných mužov
presúva do srdca Slovenska. Siláci si zmerajú sily v Banskej Bystrici.

StrongmanVšetko vypukne na námestí SNP v Banskej Bystrici v piatok 17. júna o 16.30 hod. Podujatie, ktoré je organizované s finančnou podporou mesta Banská Bystrica a pod záštitou primátora Jána Noska, sa opäť po rokoch objavuje v kalendári Slovenskej asociácie silných mužov. V minulosti sa organizoval i Národný šampionát či dvojkolo podujatie Pohroský silák spoločne s mestom Zvolen.

Na námestí SNP sa odohrá súboj o potrebné body do konečného bodovania strongman ligy. V piatich disciplínach ako dvíhanie klady, nosenie kufrov, mŕtve ťahy s automobilom, prevracanie pneumatiky alebo kačací beh s erbom, spoznáme víťaza tretieho kola.

Slovenská asociácia silných mužov na tomto podujatí nadviaže spoluprácu s doplnkami výživy AONE nutrition a práve výrobky tejto spoločnosti obdržia siláci v cenách za konečné umiestnenie v preteku. „Sme veľmi radi, že sa podarilo nadviazať spoluprácu s touto značkou skvelých výživových doplnkov a pevne veríme, že Slovenský pohár silných mužov bude v nasledujúcich rokoch pod označením AONE Cup,“ povedal spoluorganizátor Slovenského pohára silných mužov Pavol Guga.

Bodovanie Slovenského pohára silných mužov po 2 kolách:

1. Juraj Rákoci 23b

2. Milan Šuľan 21b

3. Ľubomír Griglák 20b

4. Peter Supák 16b

5. Denis Hanák 13b

6. Peter Očovay 12b

7. Tomáš Piros 11b

8. Martin Šulej 11b

9. Michal Dzivjak 8b

10 .Michal Gunda 5b

11. Marek Bujdoš 4b

12. Pavol Horňák 4b

13. Róbert Blacha 3b

14. Adam Sobek 2b