Kolesá do auta sú veľmi dôležitým detailom. Nakoniec sú to oni, ktoré zabezpečujú stroju plynulý chod a bezpečnosť, pričom podliehajú obrovskej záťaži a opotrebovaniu. Z toho vyplýva, že výber kvalitnej pneumatiky je pred príchodom novej sezóny dôležitý. Svoj význam však určite má aj ich správne skladovanie.

Vďaka dobrej starostlivosti a optimálnemu uskladneniu pneumatík ušetríte a zachováte ich pôvodné vlastnosti, čo v konečnom dôsledku ovplyvní aj vašu bezpečnosť na vozovke. Bezpečnosť je predsa jedným z prvých kritérií, ktoré by sa mali dodržiavať nielen pri kúpe pneumatík, ale aj ich údržbe a následnej starostlivosti.

Nekvalitné pneumatiky môžu predsa viesť k nestabilite vozidla pri vysokej rýchlosti, zlej trakcii a následne k nehode. Najhoršie na tom je, že tým často ohrozujete nielen svoju bezpečnosť, ale aj  ostatných účastníkov na vozovke a rodinný rozpočet. Aby ste tomu predišli, poďte sa spolu s nami pozrieť na najlepšie triky, ako sa postarať o vaše pneumatiky.

Stabilné regály na pneumatiky

Ak sa chcete vyhnúť vyššie spomenutým vplyvom kondenzácie a chcete, aby mala pneumatika pri uskladnení optimálne podmienky, môžete na ich uloženie využiť stabilné regály na pneumatiky od Majster Regál.

Takéto regály na pneumatiky sú špecializovaným typom skladových regálov určených na skladovanie alebo vystavovanie pneumatík. Jedná sa o všestranný dizajn, do ktorého sa zmestia pneumatiky rôznych priemerov a rozmerov. Takže aj tie vaše si v nich určite nájdu svoje miesto.

Jedna polica je schopná uniesť bremeno až do 600 kg, pričom váha celej konštrukcie sa vyznačuje minimálnou hmotnosťou a vysokou pevnosťou. Dobrou správou je, že v prípade potreby je možné rám regálu spojiť s ďalšími a mať tak k dispozícii skladovací systém požadovanej veľkosti.

Pohodlné a bezpečné skladovanie

Vertikálne usporiadanie pneumatík v regáloch je z hľadiska bezpečnosti nákladu správne, pretože pneumatika sa v tejto polohe nedeformuje a vydrží dlhšie. Výhodou je aj materiál, z ktorého je regál zhotovený. Konštrukcia je pokrytá špeciálnou farbou, odolnou voči zmenám teploty a vlhkosti. Preto ich možno inštalovať aj do vlhkých nevykurovaných miestností.

Nielen pneumatiky, ale aj samotný systém regálov tak zostáva chránený pred vlhkosťou a nečistotami, čo pred príchodom jari a prvých letných dní ocení nielen vaša peňaženka, ale aj vozidlo. Pevnosť tomuto systému navyše dodáva aj HDF doska s tými najlepšími vlastnosťami a výška regála, ktorá dosahuje až 2 metre.

Inštalácia podľa potreby

Mnohé skladové priestory sú ale svojimi rozmermi špecifické, čo znamená, že sa do nich pevná konštrukcia skladového systému len tak jednoducho umiestniť nedá. Často treba zohľadniť aj drobné nezrovnalosti a iné priestorové obmedzenia.

Z tohto pohľadu je stabilný regál na pneumatiky od Majster Regál naozaj výhodným riešením, pretože každá sekcia je nezávislá, čo vám umožňuje inštalovať regály podľa potreby a kedykoľvek zmeniť ich veľkosť a usporiadanie.

No a na záver, určite pri skladovaní pneumatík oceníte aj bezskrutkový systém regálov, vďaka ktorému máte zaručenú ľahkú inštaláciu a manipuláciu s regálmi.

Tak na to pri uskladnení pneumatík nezabudnite a vhodné podmienky im do príchodu prvých letných dní vytvorte. Majster Regál vám s tým určite pomôže.