Teplé počasie sa nezadržateľne blíži a je čas na to náležite pripraviť aj náš šatník. Či už cestujete na pláž alebo plánujete mať večierok na záhrade, pravdepodobne existuje trend vhodný na každú vašu letnú aktivitu. Ľahké látky, decentne odhalená pokožka a zábavné farebné kombinácie sú len niektoré z nich. Čo bude in a kde čerpať inšpiráciu?

Čo budeme toto leto nosiť?

Horúcim trendom leta 2022 je žltá. Rozžiarte svoj deň žltým odtieňom, ktorý zaručene zlepší náladu vám, i ľuďom vo vašom okolí. Skúste priliehavé šaty alebo stavte na monochromatický vzhľad kombinujúci žltý top a žlté nohavice. Ak sýte farby nie sú vašou silnou stránkou, použite výraznú farbu iba ako východiskový bod. Žltá skvelo oživí mierne tlmené tóny, ako sú zemité taupes a pastely, ako je orgován.

Nosia sa tiež dámske nohavicové kostýmy a sofistikovanosť. Vďaka svetlejším farbám a variantom látok vás tieto kostýmy v lete nebudú zaťažovať a nebude vám v nich ani horúco. Ak dámsky kostým nie je váš štýl, spojte napríklad biele sako a džínsy, prípadne skombinujte krémové nohavice s voľným bielym tričkom. Rovnakým spôsobom môžete kombinovať športové sandále a športové nohavice. Tepláky, motorkárske šortky a polokošele sa hodia do ulíc, ale môžu dať nový vzhľad aj plážovému a dovolenkovému outfitu. Spárujte svoje športové nohavice so svojimi obľúbenými teniskami alebo dodajte svojmu outfitu nádych ženskosti koženými šľapkami na podpätku.

Celé leto sa budeme taktiež stretávať s bodkami. Aj keď sa v posledných sezónach bodky už objavili, táto zábavná potlač bude hrať prím až toto leto. Vyskúšajte bodkovaný top vykúkajúci pod sakom, alebo stavte na look v bodkovaných šatách.

Kde sa inšpirovať? Pozorujte ľudí

Ak netušíte, kam by ste sa chceli s vašim osobným štýlom posunúť, alebo čo je momentálne trendy, zapojte svoje najzákladnejšie zdroje. Pozorujte svet okolo seba. Koho obdivujete? Kto sa podľa vás v práci oblieka najlepšie? Čo majú títo ľudia na sebe, keď si v duchu poviete, že vyzerajú pekne? Inšpirujte sa! Sadnite si na lavičku na rušné miesto v meste a pozorujte okoloidúcich ľudí. Platí tiež, že ak vidíte veľa ľudí na ulici oblečených v určitom štýle, alebo s určitým kusom oblečenia, pravdepodobne je to momentálny trend, a mali by ste popremýšľať, ako ho zakomponovať do vášho šatníka.

Hľadajte na internete

Sadnite si za počítač a začnite hľadať. Najviac sa o módnych trendoch a o tom, čo sa momentálne nosí dozviete práve na internete. Prezrite si všetky známe online módne časopisy, ako je napríklad Vogue, ktorý vám ponúkne skutočne dobrý prehľad o súčasnej móde. Prípadne sa pozrite na rôzne fashion blogy známych značiek. CCC fashion blog vám napríklad pravidelne doručí istú formu inšpirácie a skvelé je, že CCC má naozaj široký sortiment skutočne dostupných módnych kúskov, takže si ich následne dokážete aj rýchlo a jednoducho zabezpečiť online, alebo v kamennom obchode vo vašom meste. Blogy sú plné módnych tipov a inšpirácií, tak si nájdite zopár módnych blogeriek alebo blogerov, ktorých štýl obdivujete, a sledujte ich štýl. Ak vás zaujíma nejaký konkrétny štýl, napríklad boho alebo preppy štýl, hľadajte priamo vývoj trendu pod týmto konkrétnym štýlom. Skvelou inšpiráciou sú aj celebrity a influenceri, ktorí zvyčajne kopírujú alebo udávajú najnovšie trendy. Vyhľadávajte preto známe celebrity na internete alebo ich sledujte priamo na sociálnych sieťach. Zistite, čo momentálne nosia, a ktoré kúsky sú v centre pozornosti. Následne dokážete tieto kúsky nájsť na e-shopoch alebo v obchode v rámci vášho rozpočtu. Sledujte aj neformálne outfity celebrít, ako sú mikiny a legíny.