Po reprezentačnej prestávke hokejisti HC ’05 opäť nastúpia do Tipsport extraligy. Už v stredu sa aj s Michalom Hadzušom predstaví Országhov výber v Žiline.

Nasledujúce domáce zápasy ale odohrajú banskobystrickí hokejisti v netradičných časoch. V piatok 16. novembra sa pod Urpínom predstaví HK Nitra, pričom zápas začne o 18.30 h. V utorok 20. novembra, kedy je od 16-tej hodiny naplánované v meste aj odložené corgoňligové stretnutie Dukly s Ružomberkom, začne hokejový zápas HC ’05 – HK 36 Skalica o 18.00 h, pričom pôjde o televízny zápas. Najvýraznejší posun postihol domáci zápas naplánovaný na 23. novembra, v ktorom majú barani hostiť HC Košice na lavičke s trénerom Milanom Stašom. Keďže v rovnakom termíne sa na zimnom štadióne uskutoční krasokorčuliarska Grand Prix SNP, tento zápas sa odohrá až od 19.30 h.

Výrazné zmeny v kádri

Reprezentačná prestávka priniesla aj výrazné zmeny v kádri baranov. Už v Žiline by sa mal na ľade predstaviť Michal Handzuš a tiež nové posily HC ’05 – kanadský dvadsaťšesť ročný útočník Ned Lukacevic a a dvadsaťročný lotyšský obranca Nikita Kolesnikovs. Naopak v drese Banskej Bystrice neuvidíme Michala Grmana, ktorý už pôsobí v českom HC Karlovy Vary a tiež Jaroslava Jabrockého, ktorí po vzájomnej dohode s klubom ukončili spoluprácu.