Obľúbená udalosť vo firme môže mať originálny nádych. December a koniec roka sa neodmysliteľne spája s vianočnými večierkami, ktoré organizujú firmy pre svojich zamestnancov.

Ide o spoločne strávené chvíle plné dobrého jedla, pitia a zábavy s tými, s ktorými trávime veľkú časť roka. Je to určitá slávnosť a každý sa ju snaží vychutnať naplno. Už niekoľko dní dopredu sa všetci tešia na túto udalosť, pri ktorej urobia bodku za ďalšími dvanástimi mesiacmi. Ako ale pripraviť taký večierok, ktorý bude skutočným zážitkom?

Základom je vybrať vhodný priestor na zorganizovanie takejto akcie. Vo väčšine prípadov ide o reštauráciu, kaviareň či bar, no často sa večierky uskutočňujú napríklad aj v zasadačke firmy či na chate. Ak takýto event organizujete svojpomocne, vyzdobte si miestnosť  tak, aby ste sa cítili čo najlepšie. Elegantný reštauračný textil umocní atmosféru. Široké portfólio výrobkov nám dnes dáva možnosť výberu. Pri dlhom zozname rôznych obrusov, návlekov na stoličky, servítok a ďalších doplnkov bude obľúbená koncoročná udalosť bezpochyby malým zážitkom. Či si už vyberiete biely alebo farebný obrus, nezabudnite k nemu doladiť výzdobu tak, aby ladila a nebila príliš do očí. Dnešný trh je presýtený rôznymi drobnosťami s vianočným nádychom, preto máte v tomto smere na výber desiatky ba až stovky možností. Majitelia prevádzok, ktoré organizujú vianočné večierky, dokážu vyšperkovať výzdobu prakticky porovnateľne so svadbou. Napríklad návleky na stoličky dotvoria celkový dojem a je jedno, či si vyberiete elastické alebo latkové, obe rozhodne svoj účel splnia. Ak ich ešte „prikrášlite“ stuhou, váš večierok sa vyhupne ešte o level vyššie.

Aktivity sú vítané

Samotný priebeh akcie by sa mal niesť v príjemnej a uvoľnenej atmosfére. Ak ste zamestnávateľ, môžete svojim zamestnancom pripraviť malé prekvapenie, darček alebo inú pozornosť. Uctite si nielen ľudí, ktorí pod vami pracujú, ale zároveň si i zvýšite vlastný kredit. Počas večierka môžete prichystať spoločenské aktivity, rôzne hry, kvízy alebo iný program na ešte väčšie vygradovanie zábavy. Pri veľkých firmách môže byť aj moderátor či kultúrny vystúpenie. Podujatie by nemalo byť bez príhovoru šéfa firmy, najlepšie hneď po začatí. Večierok sa začína väčšinou podávaním večere, často v podobe tradičných jedál našej kuchyne – najmä kapustnice. Ak zapojíte fantáziu, pripraviť môžete i niečo originálne. Napríklad koláčik s konkrétnym menom je prinajmenšom originálnym a milým pokrmom. Hostí rozhodne prekvapíte.

Niektoré firmy sa navyše dohodnú na konkrétnom tematickom oblečení. To nemusí všetkým vyhovovať. Každopádne, všetko je to na spoločnej dohode. Príjemný večer môže dotvoriť hudba v podobe kapely, dídžeja či iných hudobných telies.

Nech už si pripravíte vianočný večierok akokoľvek, pamätajte, je to udalosť, ktorá patrí medzi tie slávnostné. Je dovolené sa trošku viac uvoľniť, no dávajte si pozor, aby ste neprekročili únosnú mieru a nepokazili si dobré meno vo firme. Toto posedenie sa zaraďuje k tým pozitívnym chvíľam celoročného fungovania firmy, preto si ho určite čo najviac užite.