Quantcast

V súvislosti s témou platby za parkovanie prostredníctvom SMS, o ktorej sme vás informovali vo včerajšom príspevku, sa objavil zaujímavý podnet občana.

ilustračné foto: msp-bb.sk

Ten sa v diskusii pod spomenutým článkom podelil o svoju skúsenosť s Mestskou políciou (MsP). Čitateľ podpísaný ako “pik puk” napísal: “V pondelok sa mi stala super príhoda – napíšem, keďže sa to hodí k parkovaniu. Hneď vedľa MsP pri Mestskom úrade dávali papuče autám, čo parkovali na ceste smerom ku garážam za MsP. Stála tam blondínka v kožuchu pred svojim veľkým Mercedesom na ktorom bola tiež papučka. Išiel som okolo a počul ako s niekým volá, že: ‘Čakám tu na manžela, za chvíľu príde a pôjde to vybaviť.’ O 15 min keď som sa vracal tam už auto nebolo. Stačilo prejsť 20 metrov na MsP a zaplatiť, ale asi to potom lepšie vybavili – nabudúce to natočím.”

Ľubomír Piterka, náčelník Mestskej polície v Banskej Bystrici nás informoval, že tento konkrétny prípad bol vyriešený v súlade so zákonom. “Uvedenú záležitosť som preveril. Priestupok v danom prípade bol síce vybavený, ale za spáchaný priestupok príslušník MsP uložil sankciu 60 eur. V budúcnosti uvítam aj takú iniciatívu ako je napr. zhotovenie záznamu a jeho zverejnenie, aby sa predišlo možným špekuláciám,” povedal Piterka a dodáva: “Pri riešení priestupkov nezohľadňujeme sociálny status občanov.”