Každý z nás vôňu vníma inak. To čo jednému vonia, inému nie je príjemné. Vôňa, ktorú si vyberieme o nás ale dokáže veľa povedať. Vedeli ste, že k základným tónom môžete priradiť osobnostné rysy ich nositeľa?

Dámsky parfém je tu s nami už od dôb Kleopatry. Tá ním potierala dokonca aj plachty svojich lodí, aby Marcus Antonius vedel, že prichádza ešte pred tým, než ju uvidel. Nájsť dnes svoju osobitú vôňu je ale beh na dlhú trať a chce to dávku trpezlivosti. Ak ste práve na hone za svojím novým obľúbeným parfémom, pozrite sa, čo o vás výber môže prezradiť.

Extroverti obľubujú intenzívne vône

Radi sa bavíte, ste radi obklopený ľuďmi a nevadí vám byť stredobodom pozornosti? Pravdepodobne siahnete po orientálnej vôni, ktorá je intenzívnejšia a ťažšia. Parfémy s týmto prívlastkom rozhodne nie sú pre každého a jeho nositeľ je často sebavedomý a plný energie.

Optimista siahne po kvetoch

Kvetinové parfémy si najčastejšie vyberajú optimisti, snílkovia a všetci, ktorí si svoj život užívajú dosýta. No pri kvetinových vôňach veľmi záleží aj na jeho zložení – ak parfému dominuje jazmín, nositeľ rád provokuje, ak je to gardénia, tak je veľmi priateľský a ústretový, no a levanduľa zase evokuje zvedavého človeka.

Introverti sa držia pri zemi

Drevité vône sú najčastejším cieľom introvertov, ale tiež spoľahlivých ľudí. Veľmi často sú nositelia drevitých vôní plný veľkých očakávaní a kladú na seba vysoké nároky. Sebakritika je skvelá, no držte ju na uzde. Ak ucítite závan santalového, cédrového dreva, pačuli alebo iných drevitých tónov, nebojte sa danej osobe zveriť aj ťažšiu úlohu, isto sa jej ujmú veľmi zodpovedne.

Športovci siahnu po citrusoch

Ak ste športovec, ste súťaživý a radi prekonávate výzvy, s najväčšou pravdepodobnosťou obľubujete svieže citrusové vône. Nositeľ citrusového parfému, v ktorom môžeme nájsť napríklad tóny bergamotu, pačuli, kvetov pomarančovníka alebo aj byliniek ako je šalvia, je veľmi aktívny a energický a v dave ho rozhodne nikto neprehliadne.