Kultúrne centrum Záhrada bude vo štvrtok 24. marca od 19-tej hodiny dejiskom už štvrtého pokračovania stretnutia banskobystrickej IT komunity Webtlak.

1-tplagat-v1„Ide o pravidelné stretnutie nadšencov o moderné technológie a dizajn v Banskej Bystrici. Spoločne s Vami chceme posúvať hranice digitálneho priestoru, kde trávime denno-denne veľa času. Budeme radi ak prídete povedať alebo si vypočuť aj vy niečo o zaujímavej téme a posunúť tlak vyššie,“ uvádzajú podujatie jeho zakladatelia – webový vývojár Tomáš Stankovič a dizajnér Tomáš Pinka.

Aj po štvrtýkrát organizátori pozvali zaujímavých hostí. O svojom startupe, respektíve dnes už zabehnutej spoločnosti s aplikáciou Avocode prídu z Prahy porozprávať Martin Ďuriš a Jakub Žitný. O dizajne orientovanom na užívateľov bude rozprávať Jozef Benko zo spoločnosti 2FRESH, ktorý sa môže pochváliť prácou pre množstvo klientov svetového formátu. Na Benkovu prednášku nadviaže jeho kolegyňa z rovnakej firmy – Katarína Zalánová. Povie viac o tom, ako prebieha užívateľské testovanie a čo sa zo získaných informácií dá následne pri vývoji použiť.

Viac aktuálnych informácií o podujatí, ktoré v CNK Záhrada v Beniczkého pasáži na Námestí SNP začne vo štvrtok o 19.00 h, nájdete na facebook evente. Na stránke webtlak.sk nájdete aj videoarchív prednášok z predchádzajúcich stretnutí.