Futbalovej Dukle sa podarilo zaujímavo vyplniť reprezentačnú prestávku. Na Štiavničky už v piatok o 15.30 h zavíta aktuálny líder prvej ligy – AS Trenčín. Klub, ktorý z najvyššej súťaže vypadol v roku 2008, má už tentokrát všetko našliapnuté k tomu, aby sa medzi elitu opäť vrátil.

Zverencov Štefana Zaťka preverí  tím, ktorý v doterajšom priebehu prvej ligy nastrieľal až neuveriteľných 53 gólov a zvíťazil v sedemnástich zápasoch z dvadsiatich dvoch. S 55 bodmi si vytvorili pred druhou Petržalkou s 36 bodmi nedostihnuteľný náskok a už len najväčšia futbalová smola by zabránila postupu Považanov, ktorých dres v minulosti obliekal aj Martin Škrtel, medzi elitu.

Okrem Trenčanov si samozrejme postup želá najmä majiteľ klubu spod hradu Matúša Čáka – Holanďan Tschen La Ling, ktorý odkúpil väčšinový podiel v klube v roku 2007. Od vtedy je tamojší futbalový klub najmä prestupnou stanicou množstva mladých talentovaných zahraničných hráčov medzi ich domovinou – zväčša Južnou Amerikou a väčšími európskymi klubmi.