Obce v okolí Banskej Bystrice pripravili na sobotu 13. augusta pre svojich obyvateľov a návštevníkov bohatý kultúrny program, súťaže, tradičné aj netradičné občerstvenie, ale aj program pre deti. Kam sa vyberiete, je už len na vás.

Obce Bacúch, Bystrá, Horná Mičiná, Telgárt, Baláže, Jasenie či Hronsek pripravili program, ktorému sa nedá odolať. Môžete letieť balónom, zahrajú vám Kandráčovci, zaspievate si s mužskou speváckou skupinou Kráľova Hoľa z Pohorelej, zasúťažíte si o najlepší čučoriedkový koláč, zatancujete si s tanečnou školou K-Dance, zúčastníte sa baraních hodov alebo si pozriete divadelné predstavenie Divadla pod balkónom?

Ponad obec Bacúch balónom

Deň obce Bacúch odštartuje už o 9.00 h v areáli futbalového ihriska programom pre deti. Sprístupnené bude planetárium, rôzne detské atrakcie a pre odvážnych let balónom. O hudobný sprievod sa postarajú kapely z Bacúcha a večer bude zábava pokračovať v kinosále kultúrneho domu. O 14.00 h vystúpi skupina historického šermu Berezum. Hlad si môžete zahnať gulášom, deti sa potešia cukrovej vate či pukancom.

Turistické dni Horehronia v Bystrej spríjemnia aj Kandráčovci

Na amfiteátri Zuna Bystrá sa Dni obce Bystrá oslávia hudbou, tancom a na záver nebude chýbať ohňostroj. Skupina Kandráčovci, Samo Tomeček a Milujem Slovensko band, ale aj akordeónový virtuóz Michal Červienka sa postarajú o výbornú zábavu. Deťom do tanca zaspievajú a zahrajú Tárajko a Popletajka. Detský folklórny súbor Kýčera a folklórny súbor Partizán obyvateľov obce a jej návštevníkov prenesú svojim spevom a tancami k slovenským tradíciám. Na remeselnom trhu určite nájdete krásne výrobky a o deti sa vám postarajú animátori.

Mičinskô nebude voňať len gulášom, držkami, perkeltom, či klobáskami, čaká vás aj bohatý hudobný a tanečný program

V areáli obecného úradu a starého futbalového ihriska vypukne Deň obce Horná Mičiná o 16.00 h. Predstaví sa ľudová hudba Jána Maka, mužská spevácka hudba Kráľova Hoľa z Pohorelej, folklórne súbory Šajban a Poničan. Od 20.00 h zahrá živá hudba Sliačske Mokváne.

Na Telgárte s čučoriedkami

Areál kultúrneho domu sa od 10.00 do 16.00 h zmení na Čučoriedkový deň. S čučoriedkami sa bude súťažiť o najlepší koláč, pripravený je program pre deti, na lokálnom farmárskom trhu nájdete domáce výrobky a zahrá vám Ľudová hudba Milana Berkyho.

Deň obce Baláže potrvá do neskorých nočných hodín

Deň obce Baláže svoj program zaháji o 13.00 h. Vystúpia folklórny súbor z Podkoníc a Priechoďan, šikovná muzika Paľa Majeríka, ale aj tanečná škola K-Dance. Bude sa súťažiť v pílení dreva a od 18.00 h do tanca zahrá v novom zložení skupina Galaxy BB.

Obec Jasenie usporiada už 13. ročník Jasenských baraních hodov

Areál multifunkčného ihriska Jasenie otvorí svoje brány o 8.30 h. Trinásty ročník Jasenských baraních hodov má pripravené súťaže pre deti aj dospelých, vystúpenia folklórnych skupín Chlapci z Dolnej Lehoty a Veselí chlapci z Horehronia, ako aj vystúpenia hudobných skupín Ploštín Punk a Kabát revival LM. Vyhodnotí sa súťaž vo varení a o 17.00 h sa môžete tešiť na pravú pasovačku za Jasenčanov.

Slávnostný deň obce Hronsek a majstrovstvá vo varení pirohov

Slávnostný deň obce Hronsek otvorí starosta obce o 11.00 h a zároveň odštartuje majstrovstvá vo varení pirohov. Kým sa budú pirohy chystať a variť, nenechajte si ujsť činoherno-bábkové predstavenie Divadla pod balkónom s názvom Krajčír Demeter Nitôčka a vystúpenie detského folklórneho súboru Poničan. Poobede zahrá ľudová hudba Hronsečania a zaspieva ženská spevácka skupina Ratolesť. Prídu aj sokoliari zo Sokoliarstva Kanát a o umelecký zážitok sa postará Slovak Tango a Folklórny súbor Poľana. V areáli barokového kaštieľa čaká na vás animačný sprievodný program pre deti, kreatívna tvorba, ale aj turnaj v petangu.