Viacerí čitatelia portálu BBonline.sk si minulý týždeň všimli stavebný ruch v Sásovej. Išlo o terénne úpravy a čistenie pozemku za Tatranskou ulicou.

Pozemok vo vlastníctve Saleziánov don Bosca, ktorých komplex sídli  hneď vedľa, bol vyrovnaný a bolo z neho zároveň odstránené množstvo stavebného odpadu či drevín bez kontrolovaného rastu. Pôvodne sa v súvislosti s týmto pozemkom hovorilo o výstavbe futbalového ihriska, ktoré malo byť súčasťou komplexu Salziánov. Pozemok však zostal nevyužitý.

sasova tatranska terenne upravy

Oficiálne na pozemku prebiehajú terénne úpravy pred výstavbou parkoviska a oddychovej zóny. Saleziáni pre portál BBonline.sk aktuálnu činnosť odmietli bližšie komentovať, a to i napriek tomu, že terénne úpravy svojho pozemku majú riadne povolené. Zhovorčivejší bol ale poslanec MsZ za Sásovú Milan Lichý (BBA): „Komunikácia medzi Saleziánmi a mestom o využití tohto pozemku prebieha už zhruba rok. Postupne by tu mohlo vzniknúť aj parkovisko, ale na to zatiaľ nie sú k dispozícii potrebné financie. Nateraz ide o terénne úpravy, kedy Saleziáni budú musieť vykonať napríklad nariadenú náhradnú výsadbu,“ vysvetlil.

Problémom prípadného parkoviska by ale mohlo byť jeho dopravné napojenie. Prístupová cesta už totiž nemá kadiaľ viesť. Cesta pomedzi paneláky by nebola v súlade s územným plánom.