Banskobystrické multikino Cinemax prináša aj v tomto týždni filmové novinky na plátna kín. Chýbať nebude humor, dráma, napätie či strach. Potešia sa najmenší ale aj milovníci opery.

Od štvrtku čakajú na divákov 2 filmové novinky. Nielen najmenších ale aj ich rodičov poteší pokračovanie animovanej rozprávky Tajný život maznáčikov 2, Anne Hathaway sa nám predstaví v komédii Podfukárky, ktorá rozosmeje nielen nežnejšie pohlavie, nadšenci hororového žánru si môžu vychutnať napätie tretieho dielu Annabelle. V rámci Artmax programu čaká na divákov film Do boja a záznam predstavenia zo štátnej opery Unter den Linden v Berlíne.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

Tajný  život maznáčikov 2

Teriér Max sa ťažko vyrovnal so skutočnosťou, že nie je jediný obľúbenec u jeho paničky Kate a už sa znova objavujú nové ťažkosti. Najskôr sa k nim nasťahoval nový chlap a jeho milovaná Kate začala zrazu priberať, a neskôr na nejaký čas odišla a keď sa vrátila priviezla so sebou bábätko. Bábätko bolo bezbranné a neschopné a preto ho náš Max začal na každom kroku chrániť. Z večných starostí si tak vytvoril nervový tik, na ktorý musel veterinár Maxovi naordinovať pobyt na dedine, mimo mesta. Veľká chyba! Pobyt v prírode znamená pre každé zvieratko z mesta doslova peklo, tvorené nepriateľskými obyvateľmi. Ani Maxov kamaráti z prvého dielu neprežívajú práve najšťastnejšie obdobie. Jeho psia láska Gidette dostane na stráženie Maxvou najobľúbenejšiu hračku, ktorá jej spadne do bytu plného nahnevaných mačiek a ona sa pre ňu musí dostať v prestrojení práve za mačku. Panička bieleho zajačika Snehuľka, sa zasa zamilovala do superhrdinov a tak ho začala obliekať ako jedného z nich. Preto sa všetci naši zvierací kamaráti musia postaviť svojim najväčším obavám a zvládnuť napäté situácie. A nie len to. Popri namáhavých situáciách si užijú aj kopec psej a mačacej zábavy.

Podfukárky

Svet je plný bohatých, skazených a sebaistých mužov. A presne takých milujú hrdinky komédie Podfukárky. Okúzľujúcej Angličanke Josephine (Anne Hathaway) a trošku neohrabanej Američanke Penny (Rebel Wilson) totiž nejde o lásku, ale len a len o peniaze…veľa peňazí. Tieto dve podvodníčky sú jasným dôkazom, že ženské pokolenie netreba podceňovať v nijakom povolaní. Dokonalá profesionálka sa po náhodnom stretnutí vo vlaku podujme zasvätiť nadšenú amatérku do tajov zvádzania a okrádania mužov. S vypätím všetkých síl a po sérii neuveriteľných zážitkov sa Josephine podarí z Penny vykresať kolegyňu na úrovni, síce trošku nekonvenčnú, ale zato s obrovským potenciálom. A zrazu sa zo žiačky stáva vážna konkurentka. Ktorá z nich bude nakoniec úspešnejšia?

Artmax film – Do boja

V utorok, 25. júna o 18:05 h. 

Zamestnanci, ktoré sa rozhodli postaviť voči nespravodlivosti a bojovať za svoje práva.

Pred dvoma rokmi automobilová spoločnosť Perrin Industries podpísala dohodu so svojimi 1100 zamestnancami – tí pristúpili na citeľné platové obmedzenia výmenou za istotu pracovného miesta po dobu nasledujúcich 5 rokov. Navzdory rekordnému zisku továrne a daným sľubom sa vedenie podniku ale náhle rozhodlo výrobu ukončiť. Zamestnanci, v čele s hovorcom Laurentem Amédéom, však toto rozhodnutie odmietajú prijať a sú pripravené urobiť všetko, čo je v ich silách, aby si práci zachránili.

Artmax opera – Manon

V stredu, 26. júna o 19:00 h.

Záznam predstavenia zo štátnej opery Unter den Linden v Berlíne.

Opera v piatich dejstvách spievaná vo francúzštine.

Anna Netrebko a Rolando Villazón už dávno vládnu svetovej hudobnej scéne. Manon, tragická hrdinka Massenetovho diela, je rozpoltená medzi koketnosťou a hlbokou láskou, medzi frivolnosťou a túžbou po záväzku. Anna Netrebko je priam predurčená pre túto úlohu. Jej reč tela strieda medzi dievčenskosťou, introspekciou a bezstarostnou ľahkovážnosťou. Jej koloratúrny soprán vyžaruje lesk, teplo, tajomstvo i túžbu. Rolando Villazón ako chudobný mladý šľachtic Des Grieux svojím žiarivým, pružným, štíhlym tenorovým hlasom presvedčivo vykresľuje spaľujúcu vášeň odsúdeného milenca.

Jedno z predstavení tejto opery bolo premietnuté aj na hlavnom berlínskom námestí na plátne veľkom 70m2 pre viac ako 20 000 ľudí.

Toto je „Manon“, ktorá dôrazne apeluje na milovníkov opery, filmu, Broadway show. Je to plejáda krásnych kostýmov, nádherných hlasov a geniálnej Massenetovej hudby.

Predpremiéra – Annabelle 3

V stredu, 26. júna o 20:30 h. 

Príbeh o zlovestnej bábike zo sveta filmov „V zajatí démonov“ prichádza vo svojom treťom pokračovaní. Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judi, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.