Banskobystrické multikino Cinemax prináša v tomto horúcom počasí ďalšie horúce novinky na svoje plátna. Núdza nebude o akciu, drámu, humor, či romantiku. Potešia sa aj najmenší diváci.

Od štvrtku čakajú na divákov a filmových nadšencov 4 novinky. Poriadnu dávku akcie a napätia prinesú starí známi Muži v čiernom vo filme s titulom Globálna hrozba. Uzly a pomaranče predstavia dojímavý príbeh mladej lásky. Veľký zlý lišiak prinesie príbeh zvieratiek na vidieku a ukáže sa aj Šarkan. Rodičia pod parou sľubujú humor a zábavu v opojení alkoholom. Pokračovanie filmu Tajný život maznáčikov si odkrúti predpremiéru a v rámci Artmax filmu sa diváci môžu tešiť na romantiku vo filme Láska medzi regálmi.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

Muži v čiernom : Globálna hrozba

Muži v čiernom odnepamäti chránia našu Zem pred vesmírnou háveďou. V novom dobrodružstve však stoja proti hrozbe, s akou sa ešte nestretli: zradcovi v ich vlastných radoch. Títo muži v čiernom mali vždy chrániť Zem pred nepriateľmi z vesmíru. Avšak vo svojom novom dobrodružstve budú čeliť niečomu väčšiemu : globálnemu ohrozeniu, v podobe dvojitého agenta v organizácii Muži v čiernom.

Uzly a pomaranče

Uzly a pomaranče sú príbehom o prvej láske voňajúcej po pomarančoch, nesmelých dotykoch, chlapčenských súbojoch o česť a hlavne o koňoch. Scenár vychádza z knižnej predlohy renomovanej autorky pre mládež, Ivy Procházkovej. Zachytáva život pätnásťročného Dareka, ktorému sa po smrti matky všetko obrátilo naopak. V jeho živote sa však objavia kone, ktorého ho sprevádzajú nielen počas krásneho obdobia zamilovanosti ale dovedú ho až na prah dospelosti.

Veľký zlý lišiak a iné príhody

Vidiek nie je vždy taký pokojný ako sa zdá a zvieratká z tejto farmy sú nevyspytateľné: lišiak, ktorý je mamou pre trojicu kuriatok; zajac, ktorý sa hrá na bociana či kačka, ktorá chce byť Santa Clausom. Keď si myslíte, že život na vidieku je prechádzka ružovou záhradou, zamyslite sa znova!

Rodičia pod parou

Triezvych nás nedostanú!

Salma Hayek a Alec Baldwin sú rodičia pod parou v bláznivej a nekorektnej komédii o manželoch a rodičoch, ktorí sa z času na času ocitnú pod obraz boží. Navyše zistia, že sú úplne bez peňazí. Zachovávajú si však noblesu aj súdržnosť a vymýšľajú, ako sa z problémov dostať. Bohužiaľ si k tomu dajú pohárik, rozhodnú sa potajomky prenajať susedov dom a potom už nestíhajú počítať katastrofy, ktoré tým spustia.

Frank a Nancy v podaní dôstojného Aleca Baldwina a zvodnej Salmy Hayek sú manželský pár príjemnej strednej triedy, s domom, priestranným nalešteným autom a s dcérou, ktorú práve odprevadili do prvého ročníka a na vysokoškolský internát. Do ich výbavy spokojného života patrí aj to, že si občas uhnú, ale ruku na srdce – kto nie. Potom sa však nečakane a zo dňa na deň ocitnú úplne na mizine. Jednoznačne sa zhodnú na dvoch veciach: milovanú dcéru musia na drahej škole udržať stoj čo stoj a nikto sa nič nesmie dozvedieť. Len je potrebné vymyslieť, ako na to. Otvoria si teda fľašu a noc strávená s nápojmi im prinesie do života veľa otrasných nápadov. Napríklad, plán ako tajne prenajať susedov prázdny dom, na ktorý majú dohliadať. Plán rýchlo prinesie slušnú hotovosť, ale inak je samozrejme úplne šialený a nemôže dobre dopadnúť. Obzvlášť, ak dom prenajmete oficiálne registrovanému sexuálnemu predátorovi pod dozorom. Rodičia pod parou potom začnú rozbíjať klin klinom, vŕšiť jeden zlý nápad za druhým, až sa im všetky katastrofy vymknú spod kontroly.

A také pokojné susedstvo to bolo…„Ako druhého rodiča pod parou som si nemohol priať lepšiu partnerku akou je Salma,“ hovorí Alec Baldwin. „Je úžasná, zábavná, šialená a zo všetkého najdôležitejšie je, že sa snaží stále sa baviť. Na kameru je schopná urobiť takmer čokoľvek, ak to pomôže pobaviť a vyrozprávať príbeh.“

Predpremiéra – Tajný život maznáčikov 2

V nedeľu 16. júna o 15:30 h. 

Teriér Max sa ťažko vyrovnal so skutočnosťou, že nie je jediný obľúbenec u jeho paničky Kate a už sa znova objavujú nové ťažkosti. Najskôr sa k nim nasťahoval nový chlap a jeho milovaná Kate začala zrazu priberať, a neskôr na nejaký čas odišla a keď sa vrátila priviezla so sebou bábätko. Bábätko bolo bezbranné a neschopné a preto ho náš Max začal na každom kroku chrániť. Z večných starostí si tak vytvoril nervový tik, na ktorý musel veterinár Maxovi naordinovať pobyt na dedine, mimo mesta. Veľká chyba! Pobyt v prírode znamená pre každé zvieratko z mesta doslova peklo, tvorené nepriateľskými obyvateľmi. Ani Maxov kamaráti z prvého dielu neprežívajú práve najšťastnejšie obdobie. Jeho psia láska Gidette dostane na stráženie Maxvou najobľúbenejšiu hračku, ktorá jej spadne do bytu plného nahnevaných mačiek a ona sa pre ňu musí dostať v prestrojení práve za mačku. Panička bieleho zajačika Snehuľka, sa zasa zamilovala do superhrdinov a tak ho začala obliekať ako jedného z nich. Preto sa všetci naši zvierací kamaráti musia postaviť svojim najväčším obavám a zvládnuť napäté situácie. A nie len to. Popri namáhavých situáciách si užijú aj kopec psej a mačacej zábavy.

Artmax film : Láska medzi regálmi

V utorok 18. júna o 20:10 h. 

Christian je bitkár a muž s pochybnou minulosťou, ktorý svojím zjavom pripomína pitbula. Jednu etapu má za sebou, druhú začína ako pomocná sila vo veľkosklade, kde je jeho najžiarivejšou perspektívou možnosť obsluhovať vysokozdvižný vozík. Pre niekoho, kto sotva zvláda svoj vlastný život a vegetuje na sociálnom dne, je aj toto veľká výzva. Christiana sa ujíma veterán Bruno a zasväcuje ho do mikrokozmu, v ktorom sa žije podľa špecifických pravidiel a vo svojráznych bublinách jednotlivých oddelení. Počas jednej prestávky stretáva Christian prostorekú a očarujúcu Marion z oddelenia lahôdok. Láska medzi regálmi je krehká, civilná a realistická romanca z miesta, odkiaľ nevidieť nebo.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.