Aj počas nasledujúcich siedmich dní si banskobystrické multikino Cinemax pripravilo pre svojich divákov bohatý program a niekoľko filmových noviniek.

Od štvrtka pribudnú do programu Cinemaxu tri novinky. Najmenší diváci a ich rodičia sa môžu tešiť na animovaných Chrumkáčov, dávku romantiky prinesie britsko-talianska dráma Láska v Toskánsku a poriadnu akciu môžete čakať od amerického veľkofilmu Tenet. Vrámci Artmax programu si banskobystrické multikino pripravilo dokumentárny film Krajina medu a BRING THE SOUL: THE MOVIE. Predpremiéru si odkrúti Pinocchio a romantický film After: Sľub. Navštíviť môžete aj Cinemax festival – Expedičná kamera 2020.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

CHRUMKÁČI

Čarovné dobrodružstvo v každom kúsku.

Owen Huntington má sympatickú manželku a roztomilú dcérku, no veľmi si ich neužije, keďže musí celé dni ochutnávať sušienky pre psy v svokrovej továrni. Všetko sa ale zmení, keď Owen jedného dňa zdedí cirkus po svojom stratenom strýkovi. To, čo pôvodne vyzeralo ako skvelá správa, sa však čoskoro stane prekliatím. Cirkus je na mizine, zvieratá sú preč. A väčšina cirkusantov je príliš stará na to, aby mohla vystupovať. Je to katastrofa…

A vtedy do Owenovho života vstupujú opäť sušienky. No nie hocijaké – sú to zázračné sušienky strýka Buffala Boba. Keksíky v tvare najrôznejších zvierat umožnia svojmu majiteľovi stať sa ktorýmkoľvek tvorom v škatuli. Predstavte si to – zjete sušienkového medveďa a puf…! Stanete sa medveďom. Schrúmete leva… … a zrazu je z vás skutočný lev. Owen môže v zvieracej koži predviesť veľkolepé predstavenie a pritiahnuť ľudí späť do cirkusu.

Vidieť vystupovať artistov na dôchodku netúži nikto, spievajúca žirafa je však už iná pesnička – tá môže cirkusu priniesť pekné peniaze. Alebo taký hroch hrajúci na klavíri. Prípadne lev, ktorý recituje Shakespeara! Nebude to však také ľahké. Owen má totiž ešte druhého strýka, bezcharakterného Horatia P. Huntingtona, majiteľa najväčšej siete cirkusov na svete. A ten sa nezastaví pred ničím, aby získal škatuľu čarovných sušienok pre seba. Skvelá animovaná komédia pre celú rodinu od režiséra disneyovky Mulan v sebe spája nápaditý príbeh, humor, kvalitnú animáciu a chytľavé piesne. V originálnom znení svoje hlasy postavičkám prepožičali manželia Emily Blunt a John Krasinski, Sylvester Stallone či Danny DeVito.

LÁSKA V TOSKÁNSKU

Slnko, víno, špagety

Romantická komédia s vôňou Toskánska, v ktorej sa Liam Neeson ako londýnsky umelec vracia spolu s dospelým synom do Talianska, aby predali svoj niekdajší rodinný dom. Čakajú tu na nich prekvapivo náročné opravy starej kamennej vily, veľa slnka, vína, pravé špagety a jedna krásna Talianka –sympatická majiteľka miestnej reštaurácie. V pohodovom letnom filme Láska v Toskánsku sa Liam Neeson stretáva pred kamerou so svojím synom Micheálom Richardsonom. Otec a syn na plátne aj v živote.

Londýnsky umelec Robert (Liam Neeson) a jeho syn Jack (Micheál Richardson) pred rokmi prišli o ženu a matku. Navzájom sa odcudzili, teraz sa však spoločne vracajú do svojho starého rodinného domu v Toskánsku, ktorý potrebujú narýchlo predať. S usadlosťou sú spojené ich šťastné aj nešťastné spomienky, ktoré vybledli a spustli rovnako ako dom. Namiesto idylickej vidieckej vily, ktorú si pamätajú, nájdu takmer ruinu s pretekajúcou strechou, kusmi omietky opadávajúcimi zo stien a so spráchnivenými okenicami i dverami vypadávajúcimi z pántov.

Nezostáva im nič iné, len sa tu neplánovane zabývať a pustiť sa do opráv. Prirodzená nešikovnosť ich prinúti vyhľadať pomoc u miestnych rázovitých murárov a Jack v mestečku narazí (a to doslova) na Natalie, šarmantnú majiteľku malej reštaurácie. Ako rekonštrukcia pokračuje, otec a syn krok za krokom opravujú aj svoj ochladnutý vzťah, ktorý po matkinej smrti schátral rovnako ako ich vidiecka usadlosť. Pôvabné Toskánsko s úzkymi cestičkami medzi zelenými pahorkami, miestni ľudia, talianska pohoda, slnko a nesmelý začiatok romantického vzťahu Jacka a Natalie fungujú ako najlepšia rodinná terapia.

TENET

Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia.

KRAJINA MEDU – Artmax film

V utorok, 1. septembra o 18:00 h

Keď do Krajiny medu vtrhne rodina kočovníkov a poruší jej základné pravidlo, posledná chovateľka divokých včiel v Európe musí zachrániť včely a obnoviť prírodnú rovnováhu.

Celovečerný debut dokumentaristov Ljubomira Stefanova a Tamary Kotevskej s názvom Krajina medu (Honeyland) charakterizuje epická šírka, aj keď vznikol z dôverného vzťahu medzi filmármi a témou. Ide o prekvapivo humorný, i keď drsný i nežný portrét krehkej rovnováhy medzi ľudstvom a prírodou, o pohľad na rýchlo miznúci spôsob života a nezabudnuteľné svedectvo o vytrvalosti jednej ženy. Fim bol nominovaný na Oscara a z festivalu Sundance si priviezol až tri ceny (najlepší dokument, zvláštna cena poroty za kameru, cena za mimoriadny prínos).

PINOCCHIO – Predpremiéra

V nedeľu, 30. augusta o 15:25 h

Rezbár Geppetto vychováva oživenú bábku Pinocchia ako vlastného syna. Pinocchio však nie je úplne najvzornejší chlapec a nechá sa ľahko zviesť k darebáctvam, vďaka ktorým prežíva veľké množstvo rôznych dobrodružstiev. Jedného dňa je podvedený, unesený a naháňajú ho banditi naprieč svetom plným neuveriteľných netvorov – z brucha obrej ryby sa cez zem hračiek dostane až na pole zázrakov. Podarí sa Pinocchiovi uniknúť a splniť svoj sen stať sa skutočným chlapcom?

AFTER: SĽUB – Predpremiéra

V stredu, 2. septembra o 17:50 h

Nechajte sa rozpáliť.

Osudová láska Tessy a Hardina prejde divokým vývojom i zradou a čaká ju naozajstná skúška ohňom. Po nečakanom odhalení už ich život a vzťah nebude nikdy taký ako predtým. Fenomenálne prijatie knižnej série After sa prenieslo aj na veľké plátna a po úspešnom filme After: Bozk prichádza do kín pokračovanie s názvom After: Sľub. Na scenári tentokrát pracovala priamo autorka knižných predlôh Anna Toddová, čo fanúšikom sľubuje väčšiu vernosť knihám. After: Sľub tiež prináša odvážnejší príbeh plný vášne a sexuálneho napätia.

Slušné dievča Tessa a tajomný rebel Hardin prepadli vzájomnej osudovej láske. Na ničom inom nezáleží a ani jeden z nich nemá čo stratiť. Až na to, že môžu stratiť jeden druhého, teda vlastne úplne všetko. A práve takéto nebezpečenstvo hrozí vo chvíli, keď sa Tessa dozvie o stávke, ktorá ich vzťahu predchádzala, a o jednom Hardinovom škaredom tajomstve z minulosti. Hardin býval krutý a nespútaný, často dievčatá využíval a potom ich odkopol. Teraz je to on, kto by mohol skončiť so zlomeným srdcom. Urobil obrovskú chybu, pre ktorú sa môže láska jeho života skončiť.

Dokáže prekonať tiene minulosti a vybojovať svoju lásku späť? Nebude to jednoduché. Silná vášeň a divoký vzťah totiž Tessu zmenili – už nie je tým nevinným dievčaťom. Stále je zamilovaná, ale zároveň je aj silnejšia a dospelejšia. Určite sa nechce utápať v slzách. Nový chlapec, ktorý sa v jej živote objavil, je navyše pozorný a dobrý. S ním by jej srdce mohlo konečne nájsť pokoj. Je ale pokoj to, po čom skutočne túži? Nevyhrajú napokon elektrizujúce dotyky, nenásytné bozky a horúca túžba, ktorú dokáže vzbudiť iba nebezpečný Hardin Scott?

Prvá časť s názvom After: Bozk zaznamenala v slovenských kinách podobný divácky úspech ako úvodný diel ságy Twilight. Filmy zo série After vznikajú podľa rovnomenných knižných bestsellerov. Prvé príbehy pod hlavičkou After písala Anna Toddová na voľne prístupnú internetovú platformu Wattpad, kde sa stali obrovským hitom a získali si miliardu prečítaní. Úspech, aký autorka nečakala ani v najtajnejších snoch, vyústil do vydania série kníh a následne aj do natáčania celovečerných filmov.

BRING THE SOUL: THE MOVIE – Artmax film

V piatok, sobotu a nedeľu, všetky tri dni o 17:30 h

Po veľkolepom koncertnom turné “Love Yourself” sa triumfálne vracia na plátna kín BRING THE SOUL: THE MOVIE.

Tentoraz nás členovia mimoriadne populárnej skupiny pozývajú priamo do zákulisia.

Deň po poslednom koncerte ich európskeho turné, na streche uprostred Paríža členovia BTS rozprávajú svoje vlastné príbehy a zážitky, od dojmov z nových miest, vtipných zážitkov až po vystupovanie pred tisíckami divákov po celom svete. Pohľad do sveta BTS priamo z pódia, ktorý strieda intímne skupinové diskusie so záznamami z koncertov – to je zážitok, ktorý rozhodne nesmiete zmeškať!

EXPEDIČNÁ KAMERA 2020 – Cinemax festival

V stredu, 2. septembra od 18:00 h

Tieň Jaguara (57 min.)

Slovensko, 2018, Jazyk: český, slovenský

Amazónská džungle je jedno z mála míst na světě, kde žije řada původních obyvatel a
kmenů úplně nodetčeně moderní civilizací. Jsou to kmeny, které si neohroženě hají území,
někteří jsou i kanibalové a někteří jsou naopak tak mírumilovní, vřelí a otevření, že nad tím
zůstává rozum stát. Jako indiáni kmene Hodi na území Venezuely, kteří přijali 4
cestovatelé na čas mezi sebe a dali jim možnost objevit mnohé. O životě v džungli, o
přírodě, o lidských hodnotách, o sobě samých. Nechte se pozvat do končin, kde se děti
neučí programovat, ale utéct, když zaútočí opice a přežít. Kde nejvzácnější a
nejdůležitějšíí věc je být spolu.

Surf Cuba (15 min.)

Kanada, 2018, Jazyk: španělský, české titulky

Komunistický režim svobodu obyvatel Kuby z velké míry potlačuje. Navzdory tomu jsou Kubánci z těch lidí, kteří umí najít v životě štěstí i tam, kde není. Kubánci vynikají v baseballu, fotbalu, a nebo v boxu. Poloha a podnebí země jsou ideální pro surfování, pobřeží Kuby je dlouhé skoro 3 000 km. Jenže v celé zemi není jediný surfařský obchod, takže z 11 miliónů obyvatel se tomuhle sportu věnuje 150 surfařů, pro které je každá vlna je pro nejen adrenalin, ale také špetka osobního odboje.

Boy Nomad (21 min.)

Kanada, 2018, Jazyk: mongolský, české titulky

Devítiletý Janibek žije s rodinou v mongolské části pohoří Altaj. Jeho největší vášní jsou
jezdecké závody, při kterých dokáže na svém koni předjet i nohem starší hochy. Tahle
zima je ale jiná, přijde velký mráz a hrozí, že rodina nomádů přijde o to nejcennější, co má,
o zvířata. Proto se muži vydávají na cestu za pastvinami a řada je tentokrát i na
Janibekovi. Je potřeba každý schopný jezdec a z kluka se tak během okamžiku musí stát
muž, který se postará v drsných podmínkách o rodinu a o dobytek, až v druhé řadě o
sebe.

Sary Jaz (15 min.)

Austrálie, 2017, Jazyk: anglický, české titulky

V tomhle filmu se toho moc nenakecá. Nikdo neremcá, že zmrzne nebo umře hlady, nehraje
dramatická hudba, nikoho nezachraňuje vrtulník. A to přesto, že sjezd řeky Sary Jaz v pohoří Tian Shan je dost extrémní výzvou, a to nejen vodáckou. Peřeje odlehlé řeky s průtokem až 400m 3 /s jsou nebezpečné a nečitelné. Samotnému sjezdu předchází 100 km dlouhý trek s kajaky na zádech, po dojezdu čeká vodáky ještě 4 dny lezení a pochodu přes hory zpět do civilizace. Většina členů expedice to nazývá nejtěžším zážitkem v životě, ale před kamerou je vidět jen nadšení z toho, co dělají v životě nejraději.

B7 – 95 kilometrů, které ti změní život (51 min.)

Česká republika, 2019, Jazyk: český

Výkladový slovník praví, že expedice se rovná výprava, zpravidla k výzkumným účelům.
Výprava je tenhle extrémní běžecký závod docela určitě. Zároveň si můžete být jistí, že
fyzické vyčerpání vás naučí mnohému. Snímek o B7 představuje historii a zákulisí závodu,
ale zároveň přenese diváky přímo na trať očima bosého běžce s obrovským odhodláním,
očima vítězů, kteří podávají na trati unikátní sportovní výkony. A také očima odvážných
turistů, kteří se rozhodli dokázat si, že mají vůli silnější než nohy. Tak co, už uvažujete,
jaký bude váš vlastní zážitek?

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.