Banskobystrické multikino CINEMAX prišlo aj tento štvrtok s niekoľkými novinkami. Okrem toho si môžete stále vychutnať aj viaceré slovenské a české filmy. Filmová ponuka je skutočne pestrá, stačí si vybrať. V našom pravidelnom prehľade vám predstavujeme novinky, ktoré prišli do kín práve tento týždeň.

HRY O ŽIVOT: SKÚŠKA OHŇOM

V druhej časti filmovej série Hry o život sa Katniss Everdeenová vracia domov po víťazstve v 74. Hrách o život spoločne s ďalším vyvoleným, Peetou Mellarkom. Ako víťazi musia opäť opustiť rodiny a priateľov a vydať sa na okružnú cestu po všetkých krajoch Panemu. Počas návštev jednotlivých krajov Katniss vycíti, že sa neodvratne schyľuje k revolúcii. Kapitol má ešte stále moc pevne v rukách, čoho dôkazom sú prípravy na 75. Hry o život, ktoré rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Snímku Hry o život: Skúška ohňom režíroval Francis Lawrence a je nakrútená podľa rovnomenného románu. V Spojených štátoch sa predalo už vyše 50 miliónov kusov.

[youtube 0tukvh2yO6Q 640 360]

JUSTIN – MALÝ VEĽKÝ RYTIER

justinVtipmi nabité animované dobrodružstvo o Justinovi, ktorý mal svoj veľký sen. Dnes sa chalani chcú stať slávnymi muzikantmi alebo Šatanom, ale Justin je zo stredoveku a chce sa stať rytierom. Otec by z neho mal radšej právnika a tak sa Justin potajomky vykradne z domu a vydá sa za dobrodružstvom. Na ceste stretne odvážnu a rovnako krásnu dievčinu Taliu, dosť šibnutého kúzelníka alebo krokodíla Gustava, ktorý sa pre zmenu rozhodol byť drakom. A hneď pri svojej prvej rytierskej úlohe sa Justin dosť zapotí, pretože zachrániť kráľovstvo, to nie je práve učebnicový príklad rozcvičky.

[youtube llCf89gDsyI 640 360]

CESTA ZA VIANOČNOU HVIEZDOU

cesta_za_vianocnouDivadelná hra Sverre Brandta Cesta za Vianočnou hviezdou mala premiéru v roku 1924. Odvtedy sa príbeh Sonje, ktorá hľadá Vianočnú hviezdu, hrá pravidelne na domácich i zahraničných divadelných doskách. Nórsky režisér Nils Gaup (Stopár, 1987; Misery Harbour, 1999) v roku 2013 prináša jej filmové spracovanie, ktoré nakrúcal na filmármi mimoriadne obľúbenom hrade Pernštejn v Čechách.

[youtube KcO_3rXp_y8 640 360]

DETSKÉ KINO – JA, ZLODUCH 2

LOGO_DK(Víkend 23.11. – 24.11.2013 o 14:00)

Toto leto bude najmódnejšou farbou žltá. Mimoňská žltá. Roztomilo prihlúpli krpci sa vracajú do kín. V plnom nasadení a v sprievode svojho „tatka“, polepšeného superzloducha Grua, ktorý začal sekať dobrotu, potom čo mu na krku ostali tri osirelé slečny. Pretože animovaná komédia Ja, zloduch celosvetovo zarobila cez pol miliardy dolárov, bolo pokračovanie len otázkou času. „ A rovnako skutočne dobrého príbehu,“ dodáva producent Chris Meledandri.

[youtube fYkqpk8kKHU 640 360]

ARTMAX – HLBOKO

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok 26.11.2013 o 20:40)

V marci 1984 otriasla Islandom správa o šokujúcej udalosti. Po prudkej nečakanej búrke sa niekoľko kilometrov od pobrežia potopila rybárska loď s celou posádkou. Jeden jej člen však poprel všetky fyzikálne zákony a prežil. Guli strávil šesť hodín v ľadovom oceáne a celkom sám, bez pomoci doplával až k brehu islandského ostrova a prekonal strastiplnú cestu po pevnine cez pusté lávové pole. Lekári podrobili Guliho mnohým testom, no dodnes ostáva záhadou ako mohol taký nápor vydržať. Silný a záhadný a pritom skutočný ľudský príbeh, ktorý sa stal na Islande legendou inšpiroval slávneho islandského režiséra, scenáristu a herca k nakrúteniu filmu, ktorý prerozpráva celú nešťastnú udalosť a následnú mediálnu smršť. Na pozadí dobrodružného príbehu jednotlivca však rozvíja tému sily ľudskej vôle a koreňov odhodlania Islanďanov prežiť v nehostinnej krajine za každú cenu.

[youtube XhZPsW0VEfQ 640 360]

Okrem toho v multikine Cinemax: Thor: Temný svet 2D aj 3D, Gravitácia 3D, Vtáčí úlet 2D aj 3D, Turbo 2D, Kandidát, Lásky čas, Krídla Vianoc, Kameňák 4, Mafiánovci, To je koniec! a Babie leto.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.