Banskobystrické multikino Cinemax odpremiéruje tradične vo štvrtok ďalšie filmové novinky. Pripravené sú aj špeciálne premietania. Opäť nechýba ani súťaž o dve vstupenky do bystrického multikina.

Vo štvrtok 8. septembra sa môžeme tešiť na tri premiéry. Historická dráma Jan Žiška rozpovie príbeh o jednom z najväčších vojvodcov svojej doby. Priaznivci hororov sa môžu tešiť na Pozvánku do pekla. Najmä fanúšikov futbalu poteší, že na strieborné plátna prichádza sfilmovaný príbeh o legendárnom a stále aktívnom švédskom útočníkovi Zlatanovi Ibrahimovićovi. Na utorok je prichystaná Babská jazda s komédiou Vstupenka do raja. Utorkový Artmax koncert bude venovaný legendárnej českej hip-hopovej skupine PSH.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

JAN ŽIŽKA

Film inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najväčších vojvodcov svojej doby, nikdy neporazeným Jánom Žižkom z Trocnova, ktorý sa stal vďaka svojim činom legendou.

POZVÁNKA DO PEKLA

Po smrti svojej matky, a bez ďalších žijúcich príbuzných, sa Evie rozhodne podstúpiť test DNA. Objaví tak strateného bratranca, o ktorého existencii doteraz nevedela. Na pozvanie od svojej znovunájdenej rodiny sa ocitne na honosnej svadbe na anglickom vidieku, zvádzaná príťažlivým aristokratom. Postupne však odhalí zvrátené tajomstvá a choré úmysly skrývajúce sa za prehnanou štedrosťou svojich „najbližších“. Rodinná idylka sa tak čoskoro zmení na hrôzostrašnú nočnú moru a boj o prežitie.

VOLÁM SA ZLATAN

Zlatan Ibrahimovič – pochádza z rodiny balkánskych prisťahovalcov, narodil sa vo Švédsku. Napriek ťažkému detstvu sa stal jedným z najúspešnejších švédskych futbalistov. Na dosiahnutie vysnívaných úspechov musel Zlatan čeliť mnohým výzvam, tak na futbalovom ihrisku, ako aj v osobnom živote. Filmové dielo sa dotýka dôležitých míľnikov v kariére svetoznámeho futbalistu od jeho štartu vo Švédsku, cez Ajax, až po talianske úspechy.

„Volám sa Zlatan“ predstavuje život a výzvy svetoznámeho futbalistu, je zábavný film, prídu si na svoje všetci, ktorý sa rozhodnú si ho pozrieť, nie je len pre fanúšikov futbalu. Scenár filmu bol napísaný podľa knižného bestselleru švédskeho spisovateľa Davida Lagercrantza. Zaujímavosťou tohto životopisného filmu je, že Ibrahimovičova kariéra ešte stále prebieha, súčasne s predstavením filmového diela. „Volám sa Zlatan“ si vyslúžil aj uznanie od samotného Zlatana Ibrahimovića.

VSTUPENKA DO RAJA – Babská jazda

v utorok 13. septembra o 18.00 h

George Clooney a Julia Roberts se v úlohách ex-manželov opäť stretávajú na veľkom plátne. Čaká ich spoločná misia, která má zabrániť ich zamilovanej dcére, aby urobila rovnakú chybu, ktorej sa kedysi sami dopustili.

Keď vám dcéra, ktorá trávi prázdniny na Bali, oznámi, že sa tam zamilovala a bude sa vydávať, pravdepodobne skočíte na prvé lietadlo a poletíte jej to vyhovoriť. Presne to sa stalo Georgovi Clooneymu a Julii Roberts v úlohách šokovaných rodičov, ktorí sa rozhodnú zachrániť svoju dcéru Lily pred následkami letnej lásky. V tomto smere majú bohaté vlastné skúsenosti. Pred devätnástimi rokmi sa po podobnom vzplanutí vzali, pred štrnástimi rokmi pochopili, že to nebol dobrý nápad a tak ukončili krátke dobrodružné spolunažívanie rozvodom.

Odvtedy sa snažia jeden druhému vyhýbať, ako sa len dá. Vedia, že každé ich stretnutie skončí hlasnou hádkou. Teraz však vyhlásili dočasné prímerie, aby vyslobodili svoju dcéru „z pazúrov“ chytrého, pekného a podnikavého domorodca, ktorý sa živí pestovaním a predajom morských rias. V príprave rafinovaných pascí, ktoré majú ich dcére zložiť ružové okuliare, sú síce veľmi dobrí, žiadna z nich však neklapne tak, ako naplánovali. Čo je však horšie, kulisy morského raja začínajú prebúdzať spomienky na krajšiu časť ich spoločnej minulosti. A aj keď sa bránia zubami nechtami, nebezpečenstvo, že do toho znova spadnú, doslova visí vo vzduchu. Táto záchranná operácia sa skrátka vyvíja úplne nečakane.

Babská jazda je podujatie od 18 rokov. V jeden vybraný večer pripravuje Cinemax Banská Bystrica pre dámy predpremiéru filmu (takého, na ktorý muža len ťažko dostanete), no s kamoškou sa na ňom skvele zabavíte. Pred filmom si vychutnáte welcome drink a v kinosále na vás čakajú darčeky od rôznych partnerov, bohatá tombola a v neposlednom rade skvelý film.

PSH: NEKONEČNÝ PŘÍBĚH – Artmax koncert

v utorok 13. septembra o 20.00 h

Film PSH Nekonečný příběh, ktorý získal Divácku cenu na 56. ročníku MFF Karlovy Vary, uvidíte v kinách v špeciálnom prenose.

Českú hudobnú legendu Peneři strýčka Homeboye – PHS – pozná v Českej republike asi každý. Akí ale sú v skutočnosti chlapci z Jižáku, dnes už na prahu stredného veku? PSH Nekonečný příběh približuje vznik prelomového albumu Repertoár, dodnes považovaného za míľnik českého rapu a jeden z najlepších albumov vôbec, posun kapely k elektronike alebo testovanie maximálnych možností hudobného šoubiznisu. Najznámejší českí raperi sa v prekvapivo otvorenom a veľmi osobnom dokumente s množstvom dosiaľ nepublikovaných záberov a súkromných archívov neboja ísť až na kosť a byť rovnako úprimní, ako ich hudba. Zdá sa, že príbeh PSH len tak neskončí.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.

Súťaž o dve vstupenky do multikina Cinemax

Pre všetkých filmových nadšencov sme opäť pripravili súťaž o dve voľné vstupenky do multikina Cinemax, ktoré získa jeden vyžrebovaný výherca/výherkyňa. Do súťaže sa môžete zapojiť do štvrtka 8. septembra 2022 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk.