V pondelok popoludní sa na križovatke cesty I/66 na Partizánskej ceste pri SAD stala ďalšia vážna dopravná nehoda. V rámci mesta ide o úsek častých dopravných nehôd, kde je nutná zvýšená pozornosť vodičov.

Krajská polícia informovala o prípade pondelňajšej dopravnej nehody, ku ktorej došlo v popoludňajších hodinách na Partizánskej ceste. Okrem dvoch áut došlo pri nehode aj ku poškodeniu semafora.

„Vodič auta Škoda Superb sa pri prejazde svetelnou križovatkou na ceste I/66, plne nevenoval vedeniu motorového vozidla v dôsledku čoho narazil prednou časťou do ďalšieho auta. Náraz autá odhodil do semaforu, ktorý zostal poškodený,“ uvádza Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na Facebooku.

Samotná polícia uvádza, že ide o frekventovanú banskobystrickú križovatku, kde pri prejazde touto križovatkou treba zvýšiť pozornosť a opatrnosť.

„Evidujeme tu viacero nehôd, kedy vodiči nerešpektovali svetelné dopravné značenie, čo je v tejto križovatke najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd,“ dopĺňa polícia.