Majstrovstvá Slovenska v psích záprahoch Visegrad Cup 2012 štartujú už zajtra, 17. februára 2012 na Námestí SNP. Organizátori: Mesto Banská Bystrica, Royal Canin MKL a obec Králiky pozývajú všetkých na zajtrajšie popoludnie na Námestie SNP v Banskej Bystrici, kde od 13.00 zažijú návštevníci Aljašku na námestí. Samotné preteky sú na programe v sobotu a v nedeľu, 18. – 19. februára 2012 na lyžiarskom štadióne Králiky.

Štart 1. kola bude v sobotu o 10. 00 hod. na Králikoch, medzi 12.00 a 16.00 hod je v Husky aréne naplánovaný kultúrny program. V nedeľu, 19.2.2012 bude o 10.00 hod. štart 2. kola, medzi 12.00 a 15.00 sú na programe kultúrne vystúpenia v Husky aréne a slávnostné vyhodnotenie príde na rad v nedeľu o 14.30 hod.

Podľa Márie Faltániovej, hovorkyne Policajného zboru v Banskej Bystrici: „Dňa 18. 2. a 19. februára 2012 bude doprava obmedzená v čase od 08.00 do 16.00 hodiny. Cestná premávka na prístupových komunikáciach bude riadená príslušníkmi dopravnej polície a dopravným značením. Na verejný poriadok budú dohliadať príslušníci poriadkovej polície a príslušníci mestskej polície Banská Bystrica. Parkovanie na parkoviskách budú organizovať označení usporiadatelia.“

Návštevníci Majstrovstiev Slovenska v psích záprahoch budú mať povolený vjazd do obce Králiky do času zaplnenia vyhradených parkovísk. „Vozidlám smerujúcim do lyžiarskeho strediska v obci Králiky, bude povolený vjazd do času naplnenia parkoviska pri lyžiarskom stredisku. Po naplnení kapacít parkovísk nebude žiadnym vozidlám povolený vjazd do obce Králiky, okrem vozidiel obyvateľov obce, autobusom verejnej dopravy a zájazdom. Vozidlá sa budú musieť otočiť v obci Tajov a vrátiť sa späť na najbližšie miesto, kde je dovolené státie alebo zastavenie“, informuje Mária Faltániová.

Vozidlá, ktorým nebude povolený vjazd do obce Králiky, nemôžu parkovať v obci Tajov (nie sú nato vyhradené parkoviská). V prípade nerešpektovania zákazu státia alebo zastavenia, alebo vytvorenia prekážky v cestnej premávke, budú vozidlá odtiahnuté. Preprava návštevníkov, ktorým nebol povolený vozidlom vjazd do obce Králiky, bude zabezpečená prostredníctvom kyvadlovej dopravy z parkoviska na Štiavničkách v Banskej Bystrici (futbalový štadión), v hodinových intervaloch od 08.00 hodiny do 11.00 hodiny. Organizátori vyzývajú návštevníkov, aby v maximálnej možnej miere využívali kyvadlovú dopravu a obmedzili používanie vlastných motorových vozidiel.