obchodne centrum point hustak banska bystrica op centrumS výstavbou v lokalite Huštáku a Vajanského námestia počíta územný plán mesta už roky. Dosiaľ ale k urbanizácii priestoru nedošlo. Stať by sa tak mohlo už do konca budúceho roka.

Výstavbu polyfunkčného objektu, s prevažujúcou funkciou parkovania, na tomto pozemku už v minulosti avizoval tunajší developer VAV invest. Ten plánuje tento rok začať stavať parkovací dom pri mestskom úrade, nájomné byty na Belvederi či dostavbu zvolenskej Europy, pričom o financovaní projektov stále len rokuje s bankami. Projekt parkovacieho domu v lokalite pod centrom mesta už ale dávnejšie nepropaguje.

So zámerom výstavby na Huštáku teraz prichádza prievidzská spoločnosť OP Centrum. Tá už o týždeň, 30. apríla, otvorí menšie nové obchodné centrum v Brezne a za sebou má aj projekty ďalších mestských obchodných priestorov.

Obchodné centrum Point v Banskej Bystrici má takisto vychádzať z konceptu mestského obchodného centra a neplánuje tak konkurovať blízkemu Europa Shopping center. „Centrum by malo poskytovať priestor na denné nákupy, nie nadregionálne, a z tohto pohľadu by to mohlo byť v synergii,“ uviedol pre BBonline.sk konateľ spoločnosti OP Centrum s.r.o. Peter Šebo.

bb2

V priamom centre mesta by mal vzniknúť trojpodlažný objekt o celkovej ploche skoro 6 740 metrov štvorcových. Na prvých dvoch podlažiach by malo vzniknúť štyridsať obchodných prevádzok s ťažiskovým priestorom pre potraviny a na treťom podlaží počíta projekt s vyše sto parkovacími miestami. Ďalšia, asi šesťdesiatka parkovacích miest, má byť umiestnená pri západnej strane objektu.

Spoločnosť v súčasnosti pripravuje dokumentáciu pre územné konanie. Projekt ale vychádza z platného územného plánu, a tak developer predpokladá, že výstavba by mohla byť hotová do konca roka 2015. „Je to reálny termín. Komplikácie nepredpokladáme,“ dodáva Peter Šebo.