Výlety s deťmi sa do niektorých oblastí plánujú dosť ťažko. Nie vždy totiž horské aktivity deti zaujmú a zvládnu ich. Donovaly sú však úplne iná káva. Tam si to svoje nájdu nielen dospelí, ale aj deti. Navštívili ste už Park Snow Donovaly a jeho okolie?

Donovaly sú obľúbenou destináciou mnohých turistov a dovolenkárov, a to aj práve kvôli atrakciám, ktoré majú v ponuke. Výhodou je, že tak ako mnohé iné lyžiarske strediská, aj Park Snow Donovaly a jeho okolie vymýšľajú a tvoria aktivity aj mimo lyžiarskej sezóny. Bohatá ponuka tak poteší aj celé rodiny s detskými návštevníkmi.

Fun Aréna

Mimo lyžiarskej sezóny sa Park Snow Donovaly mení na adrenalínové centrum zábavy Fun Arénu. Najväčšou atrakciou je bobová dráha, no okrem nej tam nájdete aj lanové centrum, 8-stanoviskovú trampolínu, bungee trampolíny, vodný zážitkovo-edukatívny park s deviatimi atrakciami, ktoré na seba nadväzujú – Myšiačikov detský park a špeciálne pre tých najmenších aj detské lanové centrum.

Habakuky

Už overenou klasikou pre detských návštevníkov sú Habakuky, a teda rozprávkový svet Pavla Dobšinského. Deti sa môžu tešiť na rozprávkové prostredie, rozprávkové postavy a tiež aj predstavenie, ktoré zvyčajne prebieha v súčinnosti s detskými návštevníkmi. O to väčší zážitok potom majú. Súčasťou areálu Habakuky je aj zvieracia farma, kde deti uvidia kozičky, kravičku husi či páva.

Donovalkovo

Hlavné mesto detí – Donovalkovo sa nachádza mimo Fun Arény na pravej strane, ak prichádzate z Banskej Bystrice. Deti tam môžu navštíviť množstvo domčekov, vyskúšať si v nich rôzne profesie a povoziť sa v motorových aj nemotorových vozidlách, a to všetko v naozaj peknom prostredí. V Donovalkove často býva postarané aj o sprievodný program, takže za návštevu rozhodne stojí.

Oficiálnu webovú stránku Park Snow Donovaly nájdete na adrese:
http://www.parksnow.sk/zima/