V popoludňajších hodinách v utorok 16. januára sa s HZS skontaktoval Slovák, ktorý nahlásil nehodu lyžiara na zjazdovej trati pod Novou hoľou na Donovaloch.

Štyridsaťdeväť ročný lyžiar bez prilby, po náraze do drevených vetrolamov na okraji zjazdovky, ostal ležať na svahu s poranením hlavy a ďalšími viacerými poraneniami tela. Po príchode začali dvaja záchranári HZS s jeho oživovaním. Na miesto vzápätí prišli na pomoc kolegom so snežným skútrom a saňami ďalší dvaja záchranári HZS.

Lyžiar bol transportovaný za prebiehajúcej resuscitácie k údolnej stanici lanovky Nová hoľa, kde postupne dorazili aj zdravotníci spolu s lekárom posádok RZP a RLP. Všetci zúčastnení pokračovali v resuscitácii, avšak bezvýsledne. Telo nebohého bolo napokon odovzdané príslušníkom PZ SR pri údolnej stanici lanovej dráhy.

Polícia na mieste zistila, že sa jednalo o lyžiara z obce Veľké Kosihy. „K tragédii došlo za  doposiaľ presne  nezistených  okolností, po jeho páde na zjazdovke, približne 600 metrov od vrcholnej stanice lanovky. Lyžiar narazil  do  drevených  snehových  zábran, pričom utrpel zranenia, ktorým podľahol. Lekárka na mieste konštatovala smrť bez cudzieho zavinenia. Presná príčina úmrtia bude určená až po vykonaní zdravotno-bezpečnostnej pitvy,“ konštatuje Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.