Výrazný pokles teplôt a prírodná snehová nádielka predznamenali od prvých decembrových dní razantný nástup zimy. Tešiť sa môžu aj lyžiari, keďže poveternostné podmienky využili napríklad aj na Donovaloch, kde sa už cez víkend bude na Záhradišti lyžovať.

Park Snow Donovaly otvára v sobotu, 7. decembra lyžiarsku sezónu. K dispozícii budú zjazdovky na Záhradišti pri Lomenej pome a pri vleku P2 v celkovej dĺžke 1,2 km. Na svah vás vyvezie 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a späť na centrálne parkovisko sa vytiahnete vlekom P2. Stredisko bude otvorené od 8.30 do 15.30 h, zatiaľ bez večerného lyžovania. Stredisko ponúka až do 24. decembra celodenné sedemhodinové skipasy v cene 15 €, štvorhodinové v základnej cene 12 €.

Donovaly budú jedným z prvých lyžiarskych stredísk na Slovensku, ktoré otvoria novú lyžiarsku sezónu. Podobne, v sobotu 7. decembra, otvára lyžiarsku sezónu aj stredisko Jasná na severnej strane Chopku, ale tiež pri Kosodrevine z južnej strany. V Jasnej sú celodenné skipasy v úvode decembra v pohyblivých cenách od 19 €.

Ako to aktuálne vyzerá na Donovaloch, už približuje fotogaléria od strediska.