Založiť si vlastnú firmu, to nie je len pár dní behania po úradoch a potom len doživotné počítanie ziskov. Aby ste vôbec mohli mať svoju firmu a o to viac, aby mala šancu na úspech, je pár vecí, s ktorými treba rátať hneď od začiatku.

Bez sídla niet spoločnosti

Vec, ktorú každá firma musí mať, je sídlo. To však nemôže byť napríklad adresa vášho trvalého pobytu ako v prípade živnosti. Našťastie, aby nemusel každý nádejný konateľ novej firmy hneď v počiatkoch svojho podnikania mať nemalé výdaje s prenájmom, či dokonca s kúpou nehnuteľnosti vhodnej pre svoju spoločnosť, naša legislatíva umožňuje mať ako sídlo firmy zapísané aj takzvané virtuálne sídlo.

Prenájom takéhoto sídla je neporovnateľne lacnejší v porovnaní so sídlom „fyzickým“ a môžete si tak pre svoju firmu vybrať aj nejakú lukratívnejšiu adresu. Prečo? Aj dobrá adresa sídla totižto zvyšuje prestíž každej spoločnosti.

Dajte potenciálnym zákazníkom priestor, kde nájdu všetko potrebné

Ďalším dôležitým krokom pre každú firmu je jej vlastná prezentácia. Samozrejme, nikto od vás pri zakladaní spoločnosti nebude chcieť, aby ste mali vymyslenú marketingovú stratégiu, ale pre čo najrýchlejšie generovanie zisku je potrebné, aby ste sa mali čím prezentovať.

A aby ste vôbec mali čo prezentovať, je dobré mať čo najskôr vlastný web. Nemusí byť ihneď „naprataný“ obsahom, ale aspoň základné informácie o vašej spoločnosti, kontakty a podobné informácie by na ňom mali byť. Ako inak by sa potenciálni zákazníci mohli s vami spojiť?

Že tvorba webu nepatrí medzi vaše znalosti? Nechajte si web vytvoriť profesionálmi. Takýto „profi“ web bude nielen funkčný, ale bude aj dobre vyzerať a ľahko upúta každého človeka, ktorý sa môže stať vašim zákazníkom. Prvý dojem je skrátka dôležitý a web stránka bude pre množstvo ľudí miestom „prvého kontaktu“ s vašou firmou.