Zo širokého výberu zimnej obuvi v obchodoch sa Vám môže zatočiť hlava. Svetlé, tmavé, vyrobené z pravej kože alebo iného materiálu, krátke a dlhé po členky – pre množstvo možností je niekedy veľmi ťažké sa rozhodnúť. Napovieme Vám, na čo sa zamerať pri výbere dobrej pánskej zimnej obuvi, aby Vám dlho slúžila.

1. Materiál

Zimné obdobie je obdobím, kedy je obuv vystavená mnohým faktorom, od vlhkosti alebo studeného snehu, cez piesok alebo soľ na chodníkoch, až po blato, ktoré sa môže na mnohých miestach objaviť v dôsledku dažďových zrážok. Preto stojí za to vybrať si pánske čižmy na zimu, ktoré sa vyrovnajú s ťažkými podmienkami, poskytnú pohodlie a zároveň budú dobre vyzerať aj vizuálne.

Veľmi dobrou voľbou je prírodná koža, ktorá chráni pred poveternostnými podmienkami, vyzerá mimoriadne elegantne a zároveň zaisťuje adekvátnu cirkuláciu vzduchu vo vnútri obuvi. Pre ľudí, ktorí nechcú používať oblečenie zo živočíšnych materiálov, je skvelou voľbou eko koža. Hoci je o niečo menej odolná ako jej prirodzený náprotivok, je tiež oveľa lacnejšia a celkom iste Vám bude slúžiť celú zimnú sezónu.

2. Veľkosť

Zimné obdobie je obdobím, kedy je obuv vystavená mnohým faktorom, od vlhkosti aleZatiaľ čo na jar, v lete a na jeseň hľadáme topánky, ktoré svojim rozmerom perfektne zodpovedajú chodidlu, zimou je celkom dobré staviť na niečo väčšiu obuv. Samozrejme, nejde o to, aby ste si kúpili pánske zimné topánky o dve alebo tri veľkosti väčšie, ale oplatí sa nechať asi jednu veľkosť medzeru. V zime máme tendenciu obliecť si oveľa hrubšie ponožky (čo samozrejme pri nízkych teplotách nikoho neprekvapí), a teda – naše nohy potrebujú v topánke o niečo viac miesta, aby sa zmestili spolu s „oblečením“.

Je tiež potrebné pripomenúť, že veľkosť topánky nie je len jej dĺžka, ale aj šírka. Takmer každá ľudská noha je mierne odlišná, a preto potrebuje viac alebo menej priestoru okolo prednej časti. Pri výbere obuvi stojí za to dbať na to, aby Vám nepricvikla malý ani veľký palec na nohe – také topánky, ak sa nosia dlhodobo, môžu viesť k degenerácii a takisto každodenne spôsobovať bolesť.

3. Podrážka a podšívka topánky

Rovnako dôležité je to, čo je vo vnútri topánky ako aj hrúbka podrážky. Pokiaľ ide o podšívku – stojí za to zvoliť teplý, ale prírodný materiál, ktorý poskytne optimálne pohodlie v najchladnejších dňoch, a zároveň – nepovedie k poteniu nôh. V tomto ohľade je veľmi dobrá oi. ovčia vlna.

Hrúbka podrážky znamená primeranú izoláciu od zeme, a teda – dodatočnú ochranu pred chladom. V teplejšej časti roka zvyčajne vyhľadávame obuv s tenkou, flexibilnou podrážkou, ale v zime – sa chceme ešte viac chrániť pred chladom, a preto – stojí za to zvoliť obuv s hrubšou podrážkou.

4. Štýlový vzhľad

Pri výbere zimnej pánskej obuvi nesmiete zabudnúť, aby vyzerala štýlovo! Je to však vec vkusu a každý by si mal s prihliadnutím na všetky vyššie uvedené faktory vybrať model, ktorý mu svojím vzhľadom vyhovuje.