V spolupráci s portálom Cyklobb.sk vám prinášame tipy na aktívne trávenie voľného času na dvoch kolesách v okolí Banskej Bystrice.

10Cyklotrasa: Donovaly – Šachtička – Banská Bystrica

Parametre:
Celková dĺžka: 20 km
Obtiažnosť: stredná
Časová náročnosť: 1,5 h
Terén: spevnená lesná cesta

Cyklotrasa začína na veľkom parkovisku v strede horského strediska Donovaly. Následne prejdeme cez drevený mostík na opačnú stranu hlavnej cesty a pokračujeme po modrej cyklotrase č. 2583. Na rázcestí cyklotrás “Bully – Polianka” sa držíme vľavo a ďalej pokračujeme cez Polianku po modrej cyklotrase smerom na Šachtičku (12,4 km).

Na konci obecnej časti Polianka, odbočíme doľava, obídeme lesnú závoru a stúpame smerom do lesa. Pokračujeme lesnou cestou až na križovatku lesných ciest, kde odbočíme doprava smerom na Šachtičku (11,2 km). Odbočka doľava smeruje po zelenej cyklotrase na Korytnicu. Ďalej cyklotrasa vedie ešte krátko lesom a následne nás čakajú príjemné zjazdy po rozsiahlych lúkach s peknými výhľadmi, až na križovatku lesných ciest “Krčahy”. Tam odbočíme doprava, do lesa, smerom na Šachtičku (7,3 km).

Pokračujeme lesnou cestičkou po modrej cykloznačke. 4,4 km pred cieľom našej jazdy prechádzame okolo unikátneho historického banského španodolinského vodovodu, odkiaľ vedie zelená cyklotrasa č. 5586 do Španej doline (8 km), alebo žltá cyklotrasa č. 8617 do Horného Jelenca (5,6 km). My však pokračujeme po modrej cyklotrase, až k horskému hotelu Šachtička, kde sa môžeme občerstviť. Odtiaľ klesáme cca 5 km po asfaltovej ceste II. triedy do Banskej Bystrice. Viac informácií nájdete na stránke cyklobb.sk…

Pripravil: Jakub Gajdošík – poslanec mestského zastupiteľstva a autor projektu Cyklobb.sk