V dňoch 29. januára – 8. februára 2017 sa uskutoční v Kazachstane (Almaty) 28. svetová zimná univerziáda. Slovenskú delegáciu budú dopĺňať aj zástupcovia a zástupkyne Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

V disciplíne biatlon sa predstavia štyria reprezentanti: Anna Netíková, študentka Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (FPVaMV UMB), Alžbeta Majdišová, Michal KubaliakOndrej Kosztolanyi, študenti Filozofickej fakulty UMB (FF UMB).

Svoje kvality na snowboarde predvedie študent FF UMB Matej Bačo a v kategórii alpine skiing bude banskobystrickú univerzitu reprezentovať Henrich Katrenič, študent FPVaMV UMB.

univerziada-umb-hockey-teamHokejovú reprezentáciu zastúpi Ivan Jakubík, študent Pedagogickej fakulty UMB a početné zastúpenie doplnia traja hráči z univerzitného hokejového klubu UMB Hockey Team: Martin Indrych študent FF UMB, Adam Kasanický, študent Právnickej fakulty UMB a Denis Nociar. Štvrtým zástupcom UMB Hockey Teamu nebude hráč, ale člen realizačného tímu. Na post asistenta trénera sa postaví Lukáš Opáth, hlavný tréner hokejového tímu Univerzity Mateja Bela. UMB Hockey Team je v aktuálnom ročníku Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) priebežne na prvej priečke.

 „Veľmi sa tešíme tomuto početnému zastúpeniu nášho tímu v slovenskej reprezentácii na svetovej univerziáde. Sme radi, že naše priebežné výsledky a výkony našich chlapcov nezostali bez povšimnutia. Veľká česť je pre nás aj obsadenie postu asistenta trénera našim Lukášom. Svetová univerziáda je veľká udalosť v univerzitnom športe a my budeme pri tom,“ vyjadril sa generálny manažér UMB Hockey Teamu Milan Kyseľ.

„Je mi veľkou cťou byť trénerom reprezentácie na takomto významnom svetovom podujatí. To, že máme v tíme najväčšie zastúpenie hráčov je hlavne odzrkadlením tvrdej driny a svedčí o tom, že aj EUHL má už svoju kvalitu, ktorá je viditeľná. Verím, že sme poskladali tím správne a ideme do toho s najvyššími cieľmi. Nebolo by na škodu vrátiť sa s medailou,“ poznamenal Lukáš Opáth.