Quantcast

Dva pôvodné slovenské muzikály budú môcť diváci už v apríli vidieť aj v Banskej Bystrici. Muzikál Frida – Maľovať a milovať bude odohraný v piatok 8. apríla a muzikál Atlantída bude už koncom apríla, konkrétne v pondelok 25. apríla.

ATLANTÍDA

atlantída fotoAtlantída je najnovší slovenský muzikál s pesničkami Mira Žbirku. Svoju premiéru mal vo februári v bratislavskom divadle Tower stage. Muzikál vznikol pod režisérskou taktovkou Jána Ďurovčíka. Atlantída prinesie divákom hlavne strhujúci dej, množstvo energie, ale aj známe piesne už spomenutého speváka, Miroslava Žbirku.

V rámci celoslovenského turné muzikál navštívi deväť slovenských miest. Turné začína v Poprade a končiť by malo v sobotu 11. júna v Trnave. Konkrétne v Banskej Bystrici bude mať muzikál zastávku v pondelok 25. apríla. Atlantída bude odohraná o 19-tej hodine v Športovej hale na Štiavničkách.

Po premiérach v Prahe a v Bratislave, české a slovenské médiá nešetrili chválou na tento muzikál. Svedčí o tom aj nasledujúce video, ktoré zverejnilo po premiére divadlo Tower stage. Pozrieť si však môžete aj krátku ukážku z predstavenia. Posledné voľné vstupenky sa dajú kúpiť prostredníctvom webovej stránky ticketportal.

FRIDA – MAĽOVAŤ A MILOVAŤ

Frida - plagat biancoMuzikál Frida – Maľovať a milovať od kolektívu autorov Rudolf Geri, Daniel Hevier a Karol Vosátko, prináša bratislavské hudobné divadlo Teatro Wustenrot. Premiéra muzikálu sa uskutočnila v septembri 2015. Diváci, ktorí si prídu muzikál pozrieť do divadla, budú môcť zažiť životný príbeh legendárnej mexickej maliarky Fridy Kahlo. Príbeh mexickej maliarky bude plný vášne, lásky, humoru, podmanivej hudby, ale aj tanca. V rámci hosťovania muzikálu, bude okrem svojej domovskej scény v Bratislave, odohraný v apríli aj v Košiciach.

V alternáciách v muzikáli účinkujú Katarína Ivanková, Tomáš Palonder, Natália Puklušová a Marcel Ochránek. Na predstavení bude tiež živý orchester. Život a dielo excentrickej maliarky Fridy Kahlo a jej životného partnera Diega Riveru sú pre univerzálnosť posolstva príťažlivé aj pre súčasnú dobu. Autori tohto diela sa sústredili na hĺbku myšlienok a vnútorné posolstvo, ktoré bolo základným obsahom aj oscarového filmu Frida Kahlo.

Muzikál Frida – Maľovať a milovať uvidia diváci v Banskej Bystrici v piatok 8. apríla v Aule SZU v Radvani o 18-tej hodine. Vstupenky v rôznych cenových kategóriách si môžete kúpiť prostredníctvom stránky ticketportal alebo v Informačnom centre Banskej Bystrice.