Muzikál POMÁDA pod režisérskou taktovkou Jána Ďurovčíka prichádza aj do Banskej Bystrice v športovej hale na Štiavničkách 26. a 27. apríla o 19:00 hod. Predstavia sa hviezdy českej muzikálovej scény s hosťujúcou Nelou Pociskovou, Jánom Slezákom a tanečníkmi RDS COMPANY.

upravena 5Legendárny americký muzikál POMÁDA v roku 2012 oslávil 40. výročie svojho premiérového uvedenia na newyorskej Broadway. Nové naštudovania pripravilo 27 produkcií zo štyroch kontinentov – Európa, Amerika, Ázia a Afrika. Právny zástupca autorov muzikálu Ronald S.Taft uvádza, že “V priebehu roka 2012 bola POMÁDA uvedená v Českej republike, Kanade, USA, Mexiku, Brazílii, Argentíne, Chile, Taliansku, Rakúsku, Švajčiarsku, Nemecku, Dánsku, Nórsku, Švédsku, Fínsku, Veľkej Británie, Írsku, Francúzsku, Španielsku, Portugalsku, Estónsku, Poľsku, Libanonu, Izraela, Singapuru, Južnej Kórei, Malajzii a Juhoafrickej republiky.“

Muzikál POMÁDA patrí medzi najdlhšie uvádzané tituly v muzikálovej histórii. Získal celkom 7 nominácií na Tony Awards (divadelná verzia Oscara), uvidelo ho viac ako päť miliónov divákov a bol preložený do 37 jazykov. Divácke rekordy vo všetkých krajinách taktiež trhala filmová verzia v hlavnej úlohe s Johnom Travoltom a Oliviou Newton-John.

Hlavnou témou muzikálu je príbeh stredoškolských skupín z 50. rokov 20. storočia a obsahuje aj postavy tvrdých chlapov z robotníckej triedy – greaserov, z čoho pochádza aj názov v angličtine (Grease). Príbeh sa odohráva na fiktívnej škole Rydell High v Chicagu. Muzikál približuje hlavné problémy mládeže v danom období – tínedžerské tehotenstvo, násilie gangov, rebelanstvo a v istej miere aj triedne konflikty. Autori však nezabudli ani na hlavný motív – láska a priateľstvo.

Vráťte sa do časov, kde sa všetko dôležité odohrávalo na tanečnom parkete. Nechajte sa podmaniť nákazlivou chuťou k životu, zabudnite na problémy bežného dňa a nechajte sa uniesť príbehom lásky, priateľstva a rebelanstva.

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal.