Od štvrtku prichádzajú na plátna banskobystrického multikina ďalšie filmové novinky svetovej kinematografie. Vracajú sa napríklad Muži v čiernom, ale prichádza aj novinka Mela Gibsona.

Muži v čiernom 3 3D

Agenti v čiernych oblekoch – J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) – sú späť…opäť včas. J počas svojich 15 rokov s Mužmi v čiernom už videl veľa nevysvetliteľných vecí, ale nič, ani mimozemšťania, ho nedokážu tak zmiasť ako jeho sarkastický, tajnostkársky partner. Ale keď je život agenta K a osud planéty v ohrození, musí agent J cestovať v čase späť do minulosti, aby dal všetko do poriadku. J objaví, že existujú tajomstvá o vesmíre, o ktorých mu K nikdy nepovedal – tajomstvo, ktoré mu odhalí, keď sa spojí s mladým agentom K (Josh Brolin), aby zachránil svojho partnera, agentúru a budúcnosť ľudstva.

[youtube O8BSTT368lI 590 350]

Moje letné prázdniny

Dobrý plán je základom úniku. Moje letné prázdniny, film z produkcie hviezdneho Mela Gibsona, ktorý si v ňom zahral hlavnú postavu, je plný akcie a vzrušenia a nechýbajú mu ani prvky čiernej komédie. Ten deň pre Portera (Mel Gibson) nebol jedným z najlepších. Najskôr sa mu podarilo ukradnúť slušný balík peňazí, ktorý by mu stačil na báječnu doživotnú dovolenku prežitú na pláži s dostatkom vína, žien a spevu.

Ale potom sa mu situácia akosi vyšmykne z rúk. Dostáva sa do šialenej naháňačky s pohraničnou strážou, na konci ktorej je auto na kapote tesne za mexickými hranicami. Potom je zadržaný mexickými úradmi a po korenistej výmene názorov je hodený do čudne drsného a nebezpečného sveta, ktorý sa volá El Pueblito, čo určite nie je päťhvezdičkový hotel, ktorý si predstavoval ako svoju zaslúženú dovolenku. Je to miesto, ktoré je symbolom násila, korupcie a promiskuity.

V El Pueblite Porter stretáva malého chlapca, ktorý sa ho snaží naučiť prežiť v tomto zvláštnom svete. A vďaka nemu nie len prežíva, ale stretáva aj jeho krásnu mamičku. Situácia sa však začína vyhrocovať, všetci sa dostávajú do viac ako veľkých problémov, pretože gangsteri chcú späť svoje peniaze. O tom, či sa Porter so situáciou plnou naháňačiek a strieľania popasuje a zachová si aj svoj povestný sarkastický humor, sa čoskoro dozviete v kinách.

[youtube 9KsnI4SeyIg 590 350]

Predpremiéra – Nedotknuteľní

(streda 30.5.)

Film Nedotknuteľní videlo vo Francúzsku takmer dvadsať miliónov divákov. V Nemecku sa film držal na prvej priečke celých osem týždňov a videlo ho cez osem miliónov divákov. Celosvetovo zarobil 328,5 miliónov dolárov a stal sa najúspešnejším európskym filmom tohto roku.

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svojho opatrovníka vyberie Drissa, živelného mladíka z predmestia, ktorého práve prepustili z väzenia. Inými slovami – nájde si na túto prácu tu najmenej vhodnú osobu. Podarí sa im však prepojiť nemožné: Vivaldiho a populárnu hudbu, serióznosť a žoviálne vtipy, luxusné obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočakávaným a hlavne „nedotknuteľným“, presne takým sa stane ich priateľstvo…

Komédia s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty na nohách nehybný človek odkázaný na pomoc druhých, nemusí stratiť zmysel života. A o to,  že i najmenej pravdepodobné spojenie melancholického multimilionára a extrovertného recidivistu môže na diváka zapôsobiť humorne a môže sa z neho stať kasový trhák. Film dvojice režisérov Oliviera Nakache a Érica Toledana je voľne inšpirovaný osudom obchodníka so šampanským Phillipa Pozzo di Borgo.

[youtube d1hTDI4lt0k 590 350]

Detské kino – Šmolkovia 3D

(víkend 26.5. a 27.5.)

Šmolkovia sa v novom celovečernom 3D filme dostanú až do New Yorku. Ani tu však nie sú v bezpečí pred zlým čarodejníkom Gargamelom, ktorý im opäť nedá pokoj. Keď sa ich aj tento krát snaží dostať z dedinky preč, šmolkovia sa zo svojho malého čarovného sveta prenesú do úplne neznámeho sveta – toho nášho! Ocitnú sa uprostred newyorského Central parku a musia nájsť cestu späť do svojej dedinky, skôr ako ich Gargamel vystopuje…

[youtube eL5dZSst2ho 590 350]

ARTMAX – Hystéria

(streda 30.5.)

Pravdivý príbeh o vzniku vibrátora. Táto dobová komédia sa odohráva vo viktoriánskom Anglicku. Film rozpráva príbeh Mortimera Granvilla (Hugh Dancy), mladého lekára, ktorému vadí, ako väčšina nemocníc ignoruje najnovšie teórie a naďalej liečia pacientov pomocou  pijavíc a púšťaním žíl. Keď ho vyhodia z posledného zamestnania, pretože na túto tému prehovorí, skončí ako zamestnanec Dr. Roberta Dalrympleyh (Jonathan Pryce) v jeho súkromnej praxi. Dr. Dalrympley sa špecializuje na liečbu žien, ktoré trpia “hystériou” a prichádzajú k lekárovi, aby sa im uľavilo. Dalrympley spolu so svojim najlepším priateľom (Rupert Everett) vytvoria nástroj (vibrátor), ktorý týmto ženám umožňuje dosiahnuť vytúženú úľavu. Aby sa to celé ešte skomplikovalo, Mortimer sa zamiluje do feministicky založenej Charlotty (Maggie Gyllenhallová) – ktorá je však dcérou lekára Dalrympleyha.

[youtube xnhXFpMg8Ic 590 350]

Vždy aktuálne informácie nájdete na facebook stránke banskobystrického Cinemax-u…