Slovenská bezpečnostná konferencia ITAPA Defence mení svoj formát a prvýkrát bude jej dejiskom Múzeum SNP v Banskej Bystrici. Jednodňová konferencia zameraná na inovácie v obrannom priemysle sa bude venovať aktuálnym témam, ktoré rezonujú vo svete a v rezorte obrany. Uskutoční sa už 21. septembra.

Okrem odbornej časti pre registrovaných hostí, prebehne popoludní aj bezplatné podujatie ITAPA Open talk, kde bude primárnou témou rastúci vývoj technológií a ich významný vplyv na povahu hybridných hrozieb v oblasti obrany.

V rámci areálu Múzea SNP bude počas dňa prebiehať vonkajšia expozícia ITAPA Defence expo o obrannom priemysle, kam bude mať verejnosť voľný vstup.

Návštevníci si budú môcť pozrieť zaujímavé exponáty, ako odmínovací stroj Božena, bojový tank Leopard 2A4, samohybná kanónová húfnica Zuzana, terénne vozidlo Polaris od Ministerstva obrany SR či sanitné vozidlo, špeciálne upravené pre vojenské účely. Expozíciu doplní vozidlo od spoločnosti Aliter Technologies, ktoré ponúka zabudované mobilné miesto riadenia prostriedkov VIMA a SILWA.  Tiež  obrnené vozidlo Gerlach, ktoré reflektuje najnovšie bojové taktiky od Zetor Engineering.

Ak niekto zvažuje svoju budúcnosť v ozbrojených silách SR, bude mať možnosť navštíviť stánok Sekcie ľudských zdrojov MO SR. Rodiny s deťmi, či nadšenci ornitológie a kynológie si prídu na svoje počas sokoliarskeho predstavenia a dynamickej kynologickej show Vojenskej polície.  Atmosféru bude dotvárať vystúpenie umelcov z Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR, ale aj exkurzie po vystavených exponátoch v areáli Múzea SNP.  Celý program podujatia je dostupný online.