Banskobystrický samosprávny kraj ponúka domácim i turistom možnosť navštíviť múzeá a galériu v Banskej Bystrici a okolí so zvýhodnenou vstupenkou MÚZPAS už druhý rok. Do ponuky túto sezónu pribudol aj REGIÓNPAS, ktorý ponuku rozširuje na celý kraj i remeselné kurzy.

Vydajte sa za zážitkami, spoznajte krásy a históriu Banskobystrického kraja, naučte sa remeselné techniky či pozorujte hviezdy priamo z kupoly hvezdárne. To všetko vďaka zvýhodneným vstupenkám, ktoré pripravil spolu s partnermi Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK).

Po úspešnom minuloročnom štarte je i tento rok v ponuke MÚZPAS, ktorý návštevníkov dostane do ôsmich múzeí a galérie v Banskej Bystrici a okolí. Od minulého roka k Stredoslovenskému múzeu, Stredoslovenskej galérii, Múzeu SNP, Poštovému múzeu a Slovenskému múzeu máp pribudli tri nové – THURZO – FUGGER zážitková expozícia, Hodinová veža a Literárne a hudobné múzeum.

„Vstupenka platí do 31. decembra 2023, čiže na návštevu všetkých expozícií v Banskej Bystrici máte dostatočný čas a ešte môžete vyhrať zaujímavé ceny. Viac informácií nájdete na webovej stránke BBSK v sekcii kultúra alebo na stránke OOCR Stredné Slovensko,“ hovorí Peter Černek, vedúci Oddelenia kultúry Úradu BBSK.

MÚZPAS stojí 10 eur a v predaji je v jednotlivých múzeách a galérii alebo informačných centrách v Banskej Bystrici.

Tohtoročnou novinkou z dielne BBSK a Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus je REGIÓNPAS.

Poskytuje zvýhodnené vstupy do kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja – v Lučenci do Novohradského múzea a galérie, v Brezne do Horehronského múzea, v Rimavskej Sobote do Gemersko-malohontského múzea, v Novej Bani do Pohronského múzea a v Banskej Bystrici do Stredoslovenskej galérie a Stredoslovenského múzea.

„Okrem toho s REGIÓNPASom máte zľavy na remeselné kurzy v našich osvetových strediskách, zľavy na vstupné do hvezdární a planetária či zľavu na občerstvenie v sieti cukrární v Lučenci, Zvolene alebo Banskej Bystrici,“ dopĺňa Peter Černek.

REGIÓNPAS rovnako stojí 10 eur a platí do 31. decembra 2023. Jeho držitelia sa navyše môžu zapojiť aj do žrebovania o rodinný rekreačný pobyt. Naviac, nie je to len obyčajná vstupenka – jej majiteľovi zostáva ako suvenír v podobe záložky do knihy so zaujímavosťami o jednotlivých múzeách a galérii.

Vstupenka je v predaji v jednotlivých zapojených kultúrnych inštitúciách, rovnako aj online na stránke Za horami za dolami kde sa záujemcovia dozvedia aj viac informácií.